| Dony20 a întrebat:

Salutare tuturor!
Numele meu este Doni si am o problema la care doresc sa aflu parerea voastra!
Doresc seriozitate!
Eu sunt singur nu am o relatie, dar acum 3 saptamani intamplator din gluma am inceput sa vorbesc cu sotia unui prieten! Toate bune si frumoase pana intr-o zi cand ne-am intalnit si ne-am sarutat! Fara sa vrem am inceput orecum o "relatie"! Nu o sa ma bag niciodata in familia si in relatia ei cu sotul ei!
Problema este ca atunci cand o vad cu sotul ei sau cand vorbesc cu ea si imi spune de el am o stare foarte proasta! (Ma enervez, ma agit, nu am liniste)
Nu stiu de ce reactionez asa, adevarul este ca am inceput sa tin la fata asta m-am atasat de ea fara sa vreau!
Nu stiu de ce reactionez asa, ce as putea avea? Sunt gelos? Asta inseamna gelozie?
Am mai avut relatii cu mai multe fete singure dar nu am simtit asa ceva!
As vrea sa scap de aceste stari si sa nu le mai am deloc asa cum era inainte!
Ce as putea face?
Cel mai bun raspuns primeste funda!

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar trebui sal anunti pe amicul tau ca nevastasa e curva sa o lase, nu e bine cum procedezi, scoate dovezi prin telefon inregistrari cu camera sau vocale prin voce apoi ii arati dupa faci ce vrei cu ea

| Ofiintă a răspuns:

Nu există o metodă anume prin care să te eliberezi de interesul format fată de această doamnă.
Dacă într-adevăr eşti motivat asupra faptului că nu vrei să devi mărul discordiei, faci aşa încât să întrerupi legătura cu această femeie.
Conştientizează situatia, şi anume faptul că ea apartine oarecum prietenului tău şi n-are absolut niciun sens să te complici pentru o femeie, atâta timp cât pe suprafata globului rata femeilor este mai mare fată de cea a bărbatiilor.

| Cristina788 a răspuns:

De câte ori ai văzut-o până acum? La inceput totul e miere, dar mai tarziu o sa te plictisești.
cu cât vă vedeți mai mult cu atât o sa te plictisești Timpul le rezolvă pe toate trebuie sa ai răbdare asa am facut si eu

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca doresti cu adevarat sa ramaneti buni prieteni in continuare, in acel caz iti impui vointa si cu asta basta. Dai uitarii tot ce s-a imtamplat si iti vezi de treaba.

| Andreeush a răspuns:

Halal prieten ești.
Nu te gândești că ea e căsătorită?

| Marius22222222222 a răspuns:

Nu exista fara sa vrem am inceput o relatie. Daca iti pasa De prietenu tau ii spuneai deja tot. Plus de asta afla ca din acel sarut deja te-ai bagat in viata lor

| Stropdeploaie a răspuns:

Scuza ma ca ti zic dar ...esti intr o relatie cam * aiurea *! 1.Este maritata! =intr-un fel sau altul Doar se foloseste de tine!
2.Sotia prietenului tau.= Cam urat! Sa intri cu bocancii in familia lui!

| anamaria82726 a răspuns:

Este posibil ca voi 2 sa fiti mult mai compatibili decat este ea cu sotul ei. Dar din moment ce s-au casatorit si-au asumat sa traiasca si sa locuiasca impreuna. Vor o familie. Fiind si prietenul tau nu mi se pare ok ce se intampla. Daca nu stiai cine e sotul ei mai intelegeam. Chiar daca ati vorbit, nu inteleg cum ai ajuns sa o placi in acel fel, fiind sotia prietenului tau. Chiar nu este frumos, nu se face asa. Ai zis ca nu o sa te bagi niciodata in relatia cu sotul ei. Dar din moment ce ai o relatie cu ea de 3 saptamani, nu consideri ca te-ai bagat in relatia cu sotul ei? Amandoi ati gresit. Mai mult ea fiindca ea este cea casatorita. Dar si tu fiindca era prietenul tau(si chiar daca nu era, tot nu e ok sa te bagi intr-o casnicie). Cred ca ea nu-l merita pe sotul ei...deja l-a inselat, nu mai poate da timpul inapoi. Se vede ca iti place de ea. Daca vei continua sa vorbesti cu ea, nu au cum sa se duca sentimentele. Daca vrei sa ii ajuti, trebuie sa rupi legatura cu ea. Daca vrei sa faci ce simti, fiti sinceri cu sotul ei. Nu merita sa stea intr-o casnicie in care nu este iubit.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Te sfătuiesc să nu mai vorbești cu ea. Dacă ea l-ar iubi pe soțul ei nu ar vorbi cu tine. Înșelatul provoacă suferință. Îți vei găsi cândva jumătatea. Toate la timpul lor.

| SiA31 a răspuns:

În primul rând, dacă ai îndrăznit să faci așa ceva, pe dânsul nu îl poți numi prieten. Prietenie înseamnă loialitate, iar tu l-ai înșelat pe la spate.
Din punctul meu de vedere, ar trebui să fii bărbat și să lași în pace nevasta altuia.
Și în al doilea rând, dacă o să îl lase pe dânsul pentru tine, fii liniștit, că te va lăsa și pe tine pentru altul!

| Konstantin2020 a răspuns:

Ceea ce simți este o placere vinovata de început de adulter. Asta este o ispita a Satanei de care trebuie sa scapi.
Uite un proverb biblic:
Proverbe 6:29
Tot aşa este şi cu cel ce se duce la nevasta aproapelui său:
oricine se atinge de ea nu va rămâne nepedepsit.

| Alex99B a răspuns:

Arde-o nu fii prost, daca ridica coada ce sa faci? Daca era fata de casa nu se vedea cu tine, nu va sarutati si nici nu continua sa va vedeti, parerea mea e ca ce poti face e sa o arzi la greu si iti garantez ca nu te saruti din greseala, aveti o varsta ar trebui sa fii mai sigur pe tine si sa stii sa-ti iei singur deciziile nu sa ceri pareri pe aici, rezonabil e sa o termini cu ea, dar daca ma intrebi pe mine tot as arde-o