| aprilrose a întrebat:

Salutari din inima la toata lumea!
Poate cineva sa-mi dea o parere ( indiferent cum ar fi ) in ceea ce am sa spun in 2 cuvinte? Daca DA, adresa de e-mail este : stefanakamikaze@yahoo.com.
Ok, o sa incep facand o mica generalizare, fara sa dezvolt prea mult situatia mea din trecut. am o relatie de 4 ani. acum 10 zile m-am despartit de fostul.ne-am certat intr-o seara, dupa ce luasem cina la un restaurant super romantic, cu lumanari, sticla vin etc.tot in aceeasi zi cumparasem biletele de avion pentru vacanta ce urma sa vina in septembrie.La sfarsitul serii, dupa restaurant, obisnuiam sa mai mergem la un cocktail ( intr-un bar sau ceva de genul... pub etc ).
In seara aceea el nu a mai vrut, deoarece era cam obosit. o colega de munca ma suna si ma intreaba daca as continua seara cu ea in fata casei la un pub, la o cafea, etc.am zis ca e natural sa-l intreb daca ar vrea sa mergem impreuna ( ca sa nu se simta abndonat sau mai stiu eu ce!? ), desi cum am mentionat mai sus, deja ma anuntase cat de obosit era si cat de mult avea sa munceasca a 2 a zi.
in sfarsit, l-am intrebat daca il deranjeaza sa ies doar eu ( mi se pare corect sa intreb ) si mi-a raspuns ca NU! Dar a fost un NU mai raspicat! Am insistat pentru ca nu mi-a placut tonalitatea cu care mi-a raspuns. a inceput sa ma insulte, am urmat sa-l insult si eu la randu-mi, apoi o palma de la el.am raspuns si eu cu o palma. dupa ce am raspuns eu cu PALMA, a sunat la politie si i-a chemat la domiciliu.seara s-a terminat asa, politia la domiciliu si treburile s-au calmat.de a 2 a zi nu am mai putut sa comunic vreo 4 zile.in a 4a zi am incercat sa ma apropii si sa-i spun ca daca am gresit cu ceva imi pare rau. el mi-a raspuns ca ma paraseste si ca se muta. l-am lasat sa aleaga.acum 1 saptamana m-a parasit, spunand la toata lumea ca sunt o persoana violenta. si-a luat bagajele si tot ce avea, dar cand a lasat cheile, le-a pus frumos deasupra unei pernute ( si anume o inimioara rosie din plus ). de atunci nu ma mai cautat, sunat, etc.si nici eu.am facut un singur lucru.am adunat ce a mai ramas din lucrurile sale personale, cadourile pe care mi le-a facut ( stiu ca nu e frumos dar imi face rau sa le mai vad, pentru ca sufar enorm ) si m-am dus la posta. am cumparat o cutie, am impachetat tot si i le-am trimis pe adresa de la munca, deoarece nu stiu unde locuieste si nici nu am fost curioasa.simt ca m-a ranit, dar il iubesc cu toata fiinta mea! ce sa fac sa ne impacam? mi-e greu sa fac primul pas, deoarece consider ca am incercat dupa acele 4 zile sa ma apropii, insa raspunsul a fost " PLEC. MA MUT. " acum nu stiu ce sa zic!? Dumneavoastra ce-mi spuneti? Astept un e-mail pe stefanakamikaze@yahoo.com
Va multumesc!

2 răspunsuri:
| Pandicorn123 a răspuns:

El ti-a tras o palma si dupa ce i-ai tras tu una a sunat la poolitie? fata meq draga pai intre voi 2 s-a terminat nu ar mai treui sa te mai impaci cu elcine stie ce prostii o sa mai faca in viitor chiar dcaca te mai inteaba sa mai fi cu el eu as spune ca nu dar ai grija el e periculos.

| paulvasile60 a răspuns:

Maturizeaza-te!