| Cupcakecat666 a întrebat:

Salutari, sunt încă minoră dar va trebui să ma duc la ginecolog. La ginecologia de copii mai are ce sa imi faca ținând cont ca nu mai sunt virgină? Merg pentru ca sufăr de o candidoza apărută dupa un tratament cu antibiotice. Imi este tare teama sa nu mi se extindă până în sange, de aceea vreau sa merg la ginecolog.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai peste 15 ani impliniti, mergi la un ginecolog obisnuit, de adulti. Ginecologii de copii se ocupa mai mult de maformatii, ei trateaza copii mici in special. Nefiind virgina, poti face consult obisnuit (de fapt trebuia deja sa faci macar unul in prima luna de la inceperea vietii sexuale) si prelevare de probe, ca orice femeie

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Nu contează cum ești, trebuie să mergi.
Medicul trebuie să trateze afecțiunea, nu să te judece. Și exact aia va face.