| AlinPopescu1 a întrebat:

Salutari TPU!

Am invitat o fata pentru prima intalnire maine la inghetata, dar se anunta ploaie. Aveti vreo idee pentru o alta locatie/activitate?
Ar trebui sa amanam intalnirea pentru alta data?

Multumesc!

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lasă frate să plouă că ne topim de cald, acum daca i ai promis feteio înghețată, tine te de cuvînt si invită o, o duci la mec si îi i ei de acolo, au ăia inghetate incepind de la 1 leu celebra vafă, pina la inghetate de ciocolată, dar ca sa fii un adevarat cavaler, intreabă o ce ar dorii sa mănince, i ai un meniu de la mec, si o cola plus desert o inghetată, sa ai la tine vreo 50 lei, ca poate saracuta fată pofteste si la o prăjiturică, ce vârstă are domnisoara? dar tu.

| corbulalbrosu a răspuns:

Exista atat terase acoperite, cat si localuri inchise unde se poate servi asa ceva. Ar mai exista si alte activitati pentru a va destinde, intr-un mall, un cinematograf sauo sala de spectacole. Daca nici una dintre aceste variante nu este realizabila, atunci exista si varianta de a va plimba prin ploaie ascunsi sub umbrela sau sa va intalnita acasa la unul dintre voi. Intalnire placuta si fructuoasa. Succes!

| Emilian65 a răspuns:

Daca ati stabilit intalnirea, ganditi-va la alt loc de intalnire.

| WaterDrop a răspuns:

laughing Cat de rau o sa o dai in bara.Presimt ca urmatoarea ta intrebare va fi "Cum sa o fac sa ma placa iar/De ce nu`mi mai raspunde la mesaje"

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru WaterDrop):

Depinde mîine cum se va purta cu fata, daca totul decurge bine si fata il place, poate vor fii impreună.

| WaterDrop a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Incearca sa fie cu ea, nu sa o ademeneasca intr-o duba cu bomboane sa stii laughing

Ma las de postat pe acest site daca el va trece de prima intalnire si va sta impreuna cu ea mai mult de 3 luni, asta printr`un miracol.

| AlinPopescu1 explică (pentru WaterDrop):

Haha!
Ti se pare amuzant, nu?
Vad ca esti Campionul Zilei. Nu stiu exact ce inseamna asta, dar probabil petreci foarte mult timp pe site-ul asta. Realizezi macar ca iti petreci o mare parte din timp pe un site de adolescenti, raspunand la intrebarile altor omaeni? Mie asta mi se pare trsit, in combinatie cu ironiile tale cae care nu isi au locul aici.
Nu stiu ce faci, cine esti, dar probabil dintre noi doi tu esti ratatul.

| WaterDrop a răspuns (pentru AlinPopescu1):

Ti se pare trist sa ajuti oameni? Interesanta treaba, micule fotbalist. Faptul ca tu nu`mi intelegi raspunsul, te poate face sa fii nervos stiu, dar vei realiza peste o vreme ca a fost spre binele tau, asta daca ai priceput macar 1 % din el, asa ironic cum il consideri tu.Acestea fiind spune, ne revedem peste 3 luni maxim happy Spor la intalnire!

| DeathOfDreams a răspuns:

No way, n-o amâna.
Dacă într-adevăr plouă mâine, propune-i să mergeți să beți ceva, iar mai târziu, dacă se termină ploaia vă puteți plimba prin parc.
Sau și mai drăguț, puteți merge la un film la cinema, dacă ai în orașul tău.
Orice ar fi, repet, n-o amâna.

| Larrisssa a răspuns:

Clar, nu amâna. Mai mult ca sigur va fi o ploaie scurta de vara si poate ieși chiar ceva distractiv, sa fugiți prin ploaie. laughing Puteți sta înăuntru acolo unde vreți sa mâncați îngheață. O comedie la cinema sună bine, doar ca asta presupune cam o ora jumate de tăcere între voi... Cum simți tu. Mult succes sa ai! Sa o dai pe spate! Si nu uita sa ne anunți cum a fost!

| ExprimareDirecta a răspuns:

Orice ar fi, nu amâna! Du-te la un film sau la un restaurant!