| anonim_4396 a întrebat:

Salutere TPU! Am o fata la scoala pe care o plac si si ea pe mine, dar nu ne-am destainuit inca unul altuia. ea tot fuge dupa mine prin curtea scolii si niciodata nu reusim sa vorbim. Cum credeti ca ar trebui sa abordez situatia? Funda + vot celui care ma face sa pot sa intru in vorba cu ea.

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ce-ar fi sa te opresti odata,ca sa te si prinda, daca ea tot alearga dupa tine?
Vorbiti, cere-i un fb, un numar de telefon si continuati acolo, ca sunteti mici si timizi amandoi!
Nu?
happy

| anonim_4396 explică (pentru greece12):

Ok, dar prima ei intrebare va fi "de ce fugi de mine?" asta intreaba mereu(si eu fug de ea pentru ca ma fugareste...e un cerc vicios). Daca i-as raspunde ce scrie in peranteza, atunci ea ar spune ca nu ma fugareste. Si s-ar crea un cerc vicios. (Totusi, o sa incerc)

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ti-e greu sa-i spui ca uite, te-ai oprit? Ia si tu un ton de gluma si spune-i ca ti-e frica sa nu te prinda, ca nu stii ce-ai putea pati, razi si uite-asa, cercul vicios se destrama.
E usor sa intri in vorba razand si glumind.

| neutrino a răspuns:

Pune-i o piedica, ea asta asteapta de la tine! Dar la iarna, pe zapada!

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Pai bine...ea ma alearga(asa ca nu ii pot pune piedica). si daca ma duc aproape langa ea apar alte complicitati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma scuzati. Azi la scoala am vazut-o in toate pauzele...si problema era ca era cu prietenele ei(le cunosc si pe ele)si n-as risca o intalnire de asta.

| Sandulescu_Andrei_1999 a răspuns:

Du-te la ea si zii sa mergeti undeva intr-un parc sau de-astea. SI ajungi la o conversatie mai intima cu ea, in care sa ii spui ce crezi despre ea. Si, cel mai bun sfat pe care ti-l pot da, fetele mereu te intreaba daca le iubesti atunci cand ele te iubesc pe tine. Daca te intreaba daca o iubesti tu sa zici da, sau altfel o sa vezi la stiri ca s-a sinuciswinking. Succes, nu uita, peisaj frumos, conversatie intima, gandire sincera si asigurate ca totul merge bine big grin

| anonim_4396 explică (pentru Sandulescu_Andrei_1999):

Pai bine, dar nu ne-am intalnit niciodata dupa ore. pentru ca ea termina mai repede.