| TaniaBraileanu a întrebat:

Saluuut! Am 21 de ani si sunt virgina.Vreau sa ma masturbez doar ca imi este frca sa nu ma doara sad. Sfaturi?
NU DATI CITATE

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

De ce să te doară?!? mângâierea clitorisului, a sânilor și a labiilor nu au de ce să doară. Și plăcerea în general de aici o obții, nu din penetrare. După ce îți descoperi mai bine organele genitale, zonele erogene ș.a.m.d. poți încerca și penetrarea cu degetul sau anumite obiecte (din sexshop sau din gospodărie).
Nu uita - igiena e pe primul loc! Și nici lubrifierea nu trebuie neglijată, chiar dacă produci și tu ceva substanțe naturale.
Spor la treabă!

12 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Cica nu dati citatelaughing)

| RAY a răspuns:

Tu crezi ca daca ar durea sar mai masturba lumea? cand atingi vaginul in creier se elibereaza endrofine dar sti ca ai invatat la biologie asta, atingerea sanilor, vaginului implica placere, nu are ce sa te doara, cand vei face prima oara sex te va durea himenul ala atat asta i nimic in comparatie cu a naste, cand o femeie naste simte o durere atat de puternica incat un barbat ar face infart desi fara frica, plus ca s-a demonstrat ca femeile rezista mai mult la durere decat barbati

| Emilian65 a răspuns:

La 21 ani esti virgina? Inseamna ca nici un baiat nu a avut curaj sa se apropie de tine.

| pufulescu a răspuns:

Foloseste lubrifiant, nu trebuie sa cumperi din sexshop sau pe net, crema Nivea clasica e foarte buna. Merge si la sex anal!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Viata este un joc dur și halucinant, viața înseamnă salturi cu parașuta, înseamnă risc, înseamnă să cazi și să te ridici, înseamnă alpinism, înseamnă voință să ajungi în punctul cel mai înalt și să te simți nemuțumit" Paulo Coelho

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum am citit intrebarea, m-am apucat sa caut un citat interesant. Si, dupa ce am gasit unul, constat cu uimire ca si altcineva s-a gandit la gluma asta proasta! Eu ce fac acum? Daca adaug citatul, lumea va spune ca ma iau dupa tine. Daca nu-l adaug, frustrarea si regretele ma vor consuma. Nu vad nici o iesire... Cum poti trai cu tine insati?

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa ce am citit intrebarea, nu m-am apucat sa caut niciun citat, pentru ca intrebatoarea nu vrea citate. Dar dupa ce am citit raspunsul tau, am cautat happy
Osho vad ca nu acorda atentie fenomenului, asa ca am gasit altceva: "Suntem indreptatiti sa credem ca omul a inceput sa mearga pe doua picioare pentru a avea maini libere pentru masturbare." (Lily Tomlin)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kaℓi):

laughing laughing laughing

Asa, baga si tu citate, ca sa pui sare pe rana! Lily Tomlin pare o persoana inteligenta, o voi cauta pe Google!

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

"Partea buna la masturbare este ca nu trebuie sa te aranjezi pentru ea." (Truman Capote)
happy

| SorinelF86 a răspuns:

1, nu cred ca ai 21 de ani 2, depinde in ce mod te masturbzi, daca doar te atingi usor nu daore, dar daca vrei sa-ti introducii chestii atunci va durea si va curge sange daca iti rupi himenul

| Zorok a răspuns:

Pai incepe sa iti mangai pasarica usor cu un deget in timp ce iti masezi sanii ceva ma tare happy funda?

| RoSlayer a răspuns:

Poti sa faci asta ori cand da nu de paste. Femeie