| Irina009 a întrebat:

Sambata :contact sexual neprotejat( fara sangerare, himenul a fost putin atins s-a deschis putim de tot o rana cred, fara ejaculare)
Duminica: dureri de stomacel jos, si de sani pe langa ei sa spun asa
Luni-Marti: durere de burta cu lichid albicios
Azi: 2 pete de sange maro, dupa o sanjerare mai intensa putin cam 2 ore a tinut, si de la cele 2 ore pana la ora asta imi curge un sange rozaliu
Din ce cauza?
Mentionez ca nu eram in ziua fertilitati
Eu am niste probleme cu CM ul o data imi vine la 2 luni, nu mi vine la date fixe.
Din ce cauza pot fii?
Exista o sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece ciclul tau menstrual este foarte DEREGLAT astfel ca lugimile sunt imposibile anticipat si menstruatiile se produc asa cum ai specificat ''cum vrea muschii lui''. reiese ca in asemenea situatii NU se poate oferi nici macar un raspuns aproximativ sa orientativ fiindca ar fi mai mul decat hazardat sa oferi asa ceva. Femeile care se confrunta cu asemenea probleme sun sortite, sa fie ''condamnate'' sa intretina mereu, iintreaga viata doar contacte sexuale protejate printr-o metoda contraceptive cat mai eficienta. Sau sa se prezinte la consultatia ginecologica pentru a-i fi prescris tratamentul adecvat in vederea incercarii de a regla ciclul menstrual intr-o anumita perioada de timp. Numeni NU iti poate oferi un raspuns cert sigur si valabil intr-un asemenea caz. Cel mai repede posibil, incepand cu data de 4 sau 5 Aprilie se poate efectua testul de sarcina beta-hCG intr-un laborator de analize medicale, sau testul facut acasa pe baza urinei incepand cu data de 14 sau 15 Aprilie. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| MariaShk1 a răspuns:

In fiecare zi postezi aceeasi intrebare. ai luat speis?

| Andreeasilvia98 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa fie un motiv de ingrijorare, zic sa faci un test de sarcina dimineata.