| alinuta1994 a întrebat:

Scuza-ti de felul cum imi expun povestea dar sunt la Romania de 2 ani, sunt rominca doar ca am colindat toata lumea si deci pot face si greseli ortografice! As dori un sfat sau parerea despre situatie.Ma intilnesc cu un baiat de aproape 2 ani, 2 ani dar plus despartiri care le-am avut de scurta durata mereu ne lasam caci ba ne certam de la fleacuri si eu aveam un comportament de un bebelus ba ca el nu e sigur in sentimente si tot asa de data asta e ok adica nici nu stiu ne inpacasem 4 luni in urma avusese niste probleme in familie l-a tradat cel mai bun verisor fusese cel mai bun amic si l-a durut mult si acum il doare mergea bine relatia noastra e un gen de persoana care nu ii place sa isi exprime sentimentele adica sa fie un pic mai romantic e un gen mai retras mai inchis in el saptamana asta a zis ca trebuie sa iesim sa vb despre noi simbata iesisem m-a sunat si m-a luat cu masina i-am zis hai zi-mi tot ce si cum si a inceput sa-mi zica ca adica ca cand sta cu mine se simte ft bine dar cand se duce acasa nu ca imi simte tare lipsa am tacut nu stiam ce sa zic iesisem din masina da el tipo unde pleci? ce vrei sa faci. apoi tot asa vb mea zis ca in ultimul timp e totul pe dos la el ca niciodata nu a putut sa se desccida cu nimeni ca l-a tradat multe persoane si lucrul il oboseste si se simte a nimanui i-am explicat ca nu stie ce si cum la noi pentru daca injur e ceva logic ca nu va dansa de fericire alaturi de mine logic ca nu s-ar putea gindi doar la mine uitind de tot ce l-a tradat in jur i-am explicat ca mereu ii voi fi alaturi si nu trebuie mereu sa se gindeasca la negativ are si pers care il iubesc si i-am zis cum s-ar simti de mash pune cu altcineva da el tipo da cum te-ai simti tu de m-as pune cu alta? crezi ca de ma las cu tine stau a doua zi cu bere in mina fericit crezi ca de as vrea sa ma las cu tine te-as opri demult te lasam sa pleci acasa dar nu vreau asta ..si tipo ca eu trebuie sa decid si i-am explicat ca nu pot sa decid singura eu poate ca-l iubesc poate ca vreau sa fiu mereu cu el da el de nu o vrea cum putem sa mergem inainte... tacea si apoi mi-a zis ca si el ca si mine vrea sa vada ce va fi mai departe sa ne intalnim mai departe si ca de vroia sa ne lasam demult ma lasa sa plec acasa si apoi am inceput sa-i explic cum cred eu despre viata ca toti acum se folosesc prietenii etc si nu seamnaka trebuie sa e dam kapul in jos dar trebuie sa aratam ca suntem mai buni si mai ziceam kite cv pe acolo si tipo imi zice vino inkoace ma kuprins strins strins eii si apoi pupicei si iak asa si deci nu stiu tine la mine ori nu? e din cauza problemelor ca nu prea simte lipsa cum inainte.e cv de neinteles imi zice si ca de nu ma vede o saptamana si normal ca ii lipsesk dar in momentul cand ne vedem e tot ok si cand drum spre casa pleaca nu cum unii baieti morr de dorul fetei chiar si dupa citeva ore dupa ce sau vazut si deci nu inteleg nu ma mai iubeste? are probleme si asta influentiaza? s-a plictisit de relatie? ce ar trebui sa fac? ma suna vorbim in fiecare zi uneori imi zice ca si se plictiseste.Il iubesc nespus de mult nu doresc sa il pierd! Imi e uneori greu sa gasesc ceva sa putem discuta ma suna mereu, ma cauta nu e in asta problema doar ca asteapta doar eu sa vorbesc, i-am zis despre toate chestiile acestea mea zis ca nustie de ce e asa, chiar si cind e afara cu prietenii observ ca nu prea il auzi vorbind dar totusi imi zice ca nu se plictiseste cu ei.

2 răspunsuri:
| Analytical a răspuns:

TRAGEDIE! romana, nu tu, nu povestea ta! Ma doare mintea cat m-am chinuit! Eiii bine, eu zic ca merita un OSCAR povestea ta. Prea multe cuvinte, prea multe fraze, am fi inteles din doua, nu crezi? In fine, te iubeste, nu te iubeste, te vrea, nu te mai vrea. Si totusi te vrea. Ai inteles? Nu. Nici eu. Problemele se rezolva in doi, intre doi parteneri si astfel de "certuri", dispute pot exista doar intr-un cuplu, intre doua persoane care se iubesc. Stii tu, rutina. Omul se mai plictiseste, trebuie sa aveti putina adrenalina in voi, va plicisiti unul pe altul. Pe bune. Oricum, te sfatuiesc sa: inveti limba materna romana, sa iubesti si sa-l intelegi. Daca le ai pe astea 3 sunt convinsa ca se molipseste si in partea lui. Banuiesc ca, nici el nu e roman, dar natia o are. Cati ani ai? Nu conteaza, era retorica intrebarea. Ca fapt divers uita-te mai mult la divertisment. -> www.tpu.ro

| miauuau a răspuns:

Ahh, nu ştiu ce să zic dar dacă n-ar ţine la tine nu te-ar mai căuta happy Vă mai trebuie puţină spontaneitate, să nu devină totul monoton şi neinteresant happy