| byankaaaa a întrebat:

SCUZATI INTREBAREA! As vrea sa imi incep viata sexuala..Nu conteaza varsta mea... Daca foloseste baiatul prezervativ exista sansa de a ramane insarcinata? NU VREAU RASPUNSURI LA MISTO!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@byankaaaa a pus o simpla intrebare, iar unii dintre voi sunteti patetici, in loc s-o ajutati ati preferat s-o jigniti gratis...mi se face lehamite!

Daca prietenul tau foloseste prezervativ, nu exista riscul sa ramai insarcinata decat daca se sparge in timpul actului sexual.

Bafta!

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
DE CE vrei să-ți începi viața sexuală?
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca tu faci misto. Daca pui apa intr-un pahar, curge? Asa si cu prezervativul. Daca nu e spart nu curge sperma din el.Mare-i gradina!

| AnnY98 a răspuns:

Daca foloseste prezervativ atuncea STAI CALMA CA NU O SA RAMAI! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista. Daca nu stie sa il foloseasca se poate rupe, sau poate sa te contamineze altfel (iese pe deasupra sau se contamineaza el pe maini dupa ce a terminat si te atinge acolo). Trebuie avuta multa grija.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot trebuie sa folosesti si anticonceptionale ca sa fii 100% sigura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles, nicio metoda contraceptiva nu e 100% sigura. Daca nici atat nu sti, chiar nu vad de ce-ai vrea sa faci sex.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarSteff a răspuns:

Nu e raspuns la misto dar esti proasta. Doar daca esti pe stop (sau gresesc eu?).

| DoarSteff a răspuns:

Ramai insarcinata doar daca esti pe stop (Nu?). Tot esti tampita.

| Sephyroth a răspuns:

Daca baiatul foloseste prezervativ nu ai cum sa ramai insarcinata.

| Sephyroth a răspuns:

DoarSteff, esti prost de bubui.

| methodmen a răspuns:

2% sanse sa ramai insarcinata, si depinde si cum pune prezervativul.

| alexiageorgiana1995 a răspuns:

Sanse de 100% nu sunt, cum ca n-ai ramane; prezervativele sunt folosite pentru anti-sarcini si anti-microbi de la partener; in procent de 99%, nu, nu vei ramane insarcinata, dar nu se stie niciodata; in locul tau, daca baiatul ar folosi un prezervativ, m-as ruga sa nu raman in sarcinata, ci doar sa gust putin din viata sexuala; P.S. eu am 17 ani.

| Krillin69 a răspuns:

Ai numa 14 ani, mai asteapta naibii.

| MisteryShadow a răspuns:

Tu fata...cum sa ramai insarcinata daca va protejati? Mai sunt specimene care am ramas insarcinate de la cutia de Durex, dar sper ca te-ai aigurat ca nu faci parte din categoria asta, nu?