| Ale9934 a întrebat:

[Scuze de categorie :D]Heyy! Imi puteti spune si mie cum, pot face un sv de minecraft? am incercat cu hamachi dar prietenii mei nu se pot conecta [ am net de la UPC, calculator windows 7 32bit ]. am incercat si cu ip-ul meu sa fac port forward [ http://portforward.com/ ] dar cand ii dau sa faca port forward zice waiting in continuu iar apoi zice connection to the router timed out... ce sa fac? cel care ma ajuta sa imi fac sv sa mearga primeste funda! Multumesc!

6 răspunsuri:
| eXtrike a răspuns:

Unu la mana ca ai gresit categoria, eu joc Minecraft dar nu stiu o boaba de support cat in client si progamare...

vezi ca www.minecraft.net au si forum creeaza un subiect cu problema ta.

| Catrinutza29 a răspuns:

Vezi pe youtube.

| AndreiFcb a răspuns:

Cauta pe google "GratfisServer" fa-ti cont si aca nu te descurci.
Skype-ul meu : andrei.patrascu66
Apropo,am 10 ani

| GuguBv a răspuns:

1. Eu zic sa intri pe forumul Minecraftului si intreabai pe ei.

2. Cauta Pe YouTube

3. Intreaba prieteni care joaca minecraft.

| fricamare a răspuns:

Da cam ce zice eXtrike

| Rosca_Narcis_1990 a răspuns:

Incerca pe Aternos ....este un host gratuit pe puncte
Si vezi ca poti pune ce lume vrei, ce pluginuri vrei
SI MERGE FARA HAMACHI