| vanessa_8768 a întrebat:

Scuzze ca am folosit aceasta categorie dar am o intrebare urgenta. AM un card de la Banca Transilvania ( ViSA electron) si as vrea sa stiu daca pot primi euro pe el? pana acum am avut doar lei.

3 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Nu se poate, trebuie sa ai cont in valuta!

| zdrangoi a răspuns:

Nu poti.
trebuie sa-ti descizi un nou cont in euro, cu card atasat lui.
poti scoate si lei prin internet banking.

| Cinevaescu a răspuns:

Deci asclta-ma oi fieu mai mic dar stiu pe card se introduc numai lei dar cand vrei sa cumperi ceva si pretul este in euro si uh ai lei pe card lei se transforma in euro ca o tranzactie deci funda?