| Siceee a întrebat:

Scz ca va stresez cu problema mea suna cam asa :

Sunt cu un tip de aproape o luna Stam cam departe unul de celalalt dar suntem in aceeasi scoala, amandoi a9a.Si de la un timp am observat ca uneori cand e online mie imi apare offline.Adica seteaza sa imi apara offline.Nu inteleg de ce poate nu ii place sa vorbeasca asa mult pe mess sau nu stiu ce are. Dar intr-un fel ma deranjeaza chestia asta pentru ca ma gandesc ca are de ascuns statusul pnm imi trece cateodata prin minte faptul ca are o amanta da nu stiu ce sa mai cred. Adica mi se pare ceva necurat la mijloc adica ori are de ascuns ceva ori e cu cineva la el care nu vrea sa stie ca e cu mine ori nu stiu ce sa mai cred pe bune. Mda m-am gandit ca vrea sa fie mai relaxat poate are impresia ca il stresez.In fine de vreo 3 ori pn acum cand am intrat eu pe mess el a iesit sau s-a dat pe invizibil in momentul ala imi venea sa ii dau mesaj sa ii zic tot ce mi se pare ciudat la el in ultima perioada. Dar intr-o zi pe mess imi zice ca a avut cateva probleme in fine nu dau detalii si m-am gandit atunci ca asta e motivul pentru care uneori seteaza sa imi apara offline. Voi ce credeti? Dau funda ce ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Vb cu el deschis, si iate dupa cum reactioneaza la explicatia data

| wildthing a răspuns:

Multor baieti nu le plac conversatiile lungi, dese si despre orice nimicuri...pentru ca se plictisesc sau mai rau, devin ridicoli si spun tampenii. Suntem construiti altfel decat voi fetele, ne place sa spunem lucrurilor pe nume, scurt si la obiect. E posibil ca el sa evite sa vb cu tine foarte des pentru ca se teme ca din lipsa de inspiratie, sa nu spuna lucruri aiurea, sa se faca de ras in fata ta si sa-i dai papucii. Baietii sunt mai timizi decat crezi si au impresia ca trebuie sa faca eforturi in mod constant sa pastreze dragostea unei fete, ceea ce la un moment dat devine obositor.

| ingerashhhh a răspuns:

Daca o sa taci,nu o sa rezolvi nimic,cel mai bine e sa vorbesti cu el,sa il privesti in ochi si sa vezi daca ochisorii lui te mint sau sclipesc atunci cind privesti in ei,trebuie sa ii ceri o explicatie, dar fa-o cu binisorul sa nu fii impolsiva, calma si relaxata si cel mai important sincera! SUCCES

| MaliceThemen a răspuns:

Buna!
Daca nu vorbesti cu el toate astea deschis nu ai cum afla!
Cand va intalniti fata in fata vorbiti deschis, doar asa iti poti rezolva problema.Noi nu putem stii cum este prietenul tau. nu il cunoastem.
Succes happy

| buBuzZyK a răspuns:

Fa-ti un id si dai lui add si atunci poti vedea status

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu el deschis. spune-i ce crezi, intreaba-l care e treaba. daca e destul de matur in clasa a 9(si cred), poate iti da explicatii. daca tot ezita, sau simti ca minte intreaba'te daca mai merita sau nu.depinde doar de sufletul tau ce zice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm poate nu e asta problema.intreabal dc face asta si incerca sa fi cat mai covingatoare ca sa iti zica dc e offline. Sper ca te-am ajutat funda plz!