| AproapeDeInimaTa a întrebat:

Scz categoria dar vreau rasp urgent.
Otrava pentru soareci le produce senzatia de sufocare inainte sa moara?
Are acelasi efect si in cazul oamenilor daca inghite asa ceva?
In afara de grau otravit si ceocolata pentru soareci se mai gaseste si sub alta forma de ex praf?
Funda :X
Msk pentru ajutor kiss

Răspuns Câştigător
| Asssc a răspuns:

Da le da senzatia de sufocare, are efect dar nu de sufocare i se face putin rau, si se gaseste si otrava sub forma de praf

4 răspunsuri:
| Cineva12345 a răspuns:

Vrei sa omori pe cineva? laughing

| gogonica a răspuns:

Ai ganduri ucigase?laughinglaughing:O

| AproapeDeInimaTa explică:

Nu vreau sa omor pe nimeni eram doar curioasa big grin

| ioanionel a răspuns:

Sintomele sunt date de substanta activa din otrava, otravurile care dau acest sintom au avantajul ca soareci si sobolani ies din ascunzatori cautand aier murind in spati deschise asfel putand fi indepartati cu usurinta. Difenacoum este un dintre aceste substante continuta in otravuri care dau aceasta senzatie.