| sparakles a întrebat:

Se intampla ceva daca faci sex in fiecare zi timp de o luna va rog... seriozitate

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,se intampla.

Vei elimina stresul si orice depresie,orice durere fizica va fi diminuata,nu te vor mai preocupa problemele mizere ale cotidianului,iti vei modela silueta si-ti vei imbunatati activitatea cardiovasculara, se va reduce riscul de cancer de prostata, de cancer la san, vei avea un mult mai bun control al vezicii urinare, vei dormi mult mai bine si te vei trezi mult mai odihnit...si inca multe altele.
happy
Asta patesti daca faci sex, o luna intreaga, un an, o viata. Zilnic sau aproape zilnic.

happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

La cate lucruri bune face te-ai astepta lumea sa faca mai mult sec dupa ce se casatoresc, dar din cate am citit majoritatea scad drastic de la "numere". am vazut odata la unu., a facut saracu program cu o luna intreaga ca i-a cerut sotiei sa faca sex cu el in fiecare zii, dar de 3 ori a acceptat, in rest i-a tras teapa cu scuze idioate. de ce lumea se schimba asa dupa casatorie?

ps: nu intreb de retard asa, dar din cate am vazut ai copii de varsta mea, deci ai o anumita varsta si cunostinta tongue

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca siguranta oferita de casnicie, lasa omul sa se "odihneasca", il face neglijent cu celalalt.
Barbatii se casatoresc crezand ca fata care le devine sotie va fi mereu aceeasi, iar femeile se casatoresc crezand ca barbatul cu care se casatoresc se va schimba...de aici,incepe diferenta.
Fiecare asteapta altceva de la celalalt si in conditiile astea,tot ce i-a unit,incepe sa piarda din importanta si insemnatate,vorbim aici de casniciile nereusite,diferentele cresc atat de mult pana se transforma in indiferenta si atunci,vor deveni doi straini intr-o casa.
Casatoria nu inseamna relaxare,nu inseamna ca ai omul drag langa tine si gata,acum nu ti-l mai poate lua nimeni,casatoria inseamna o munca asidua si neincetata din partea ambilor,un tandem care trebuie facut sa functioneze armonios,in care sa nu se strecoare lipsa de dragoste, plictiseala, neatentia spre nevoile celuilalt, delasarea, enervarea...si cine nu intelege lucrurile astea bine ar fi sa nu se casatoreasca niciodata,n-ar mai fi atatea divorturi.
Oamenii au nevoie sa faca dragoste,dar cand ceea ce-i leaga e doar un nume si cateva interese materiale,se instraineaza si intra in imposibilitatea sa-si mai ofere fericire unul celuilalt...
Sotul de care amintesti aici,probabil nu a realizat ca sotia lui e complet pe alta lungime de unda,nu mai se simte atrasa de el ca la inceput, ceva s-a stricat, ceva s-a deteriorat grav in relatia lor si vina o poarta amandoi, el ca nu intelege, ea ca nu-i spune...cu alte cuvinte,intre ei nu exista in primul rand comunicare,pe urma,nu sunt interesati unul de nevoile celuilalt, etc.
Orice foc neintretinut, se stinge, orice relatie neglijata se destrama, e de la sine de inteles.
Viata in doi contine amanunte intime pe care putini si le cunosc inainte de a se casatori.Si chiar daca si le cunosc,nici unul nu se intreaba daca le vor putea suporta o viata intrega.
Un raft la baie plin cu accesorii feminine,unde cele masculine nu mai incap,un tub cu pasta de dinti strans la mijloc,petele umede din jurul scaunului de toaleta,capacul de la WC uitat ridicat,felia de paine scobita la mijloc,sforaitul,suptul sau scrasnitul dintilor in somn,etc. desi la inceputul convietuirii in doi cel mult nu te vor interesa, in timp pot deveni deranjante si la prima cearta, enervante.
Cel care le va suporta, daca nu le discuta asa incat sa gaseasca impreuna o solutie, va fi primul care va dezerta din casnicie...se va resemna ca soarta e nedreapta si va indura,dar nu va mai fi acelasi.
Si asta e doar un amnunt,problemele care apar intr-o casnicie sunt mult mai mari,intarzieri acasa din cauza serviciului,iesiri cu colegii,deplasari,parintii care se amesteca mereu,o sarcina care intarzie sa apara,probleme economice,toate sunt un slalom nebun pe care trebuie sa-l faca un cuplu.
Si,greu isi mai aduce vreunul din ei aminte de dragostea care i-a unit, de declaratiile de dragoste vesnica si de clipele infierbantate care nu-i lasau sa coboare din pat weekend-uri intregi!
Sa nu fii dezamagit, cupluri fericite au existat, exista si vor exista, atat timp cat cei doi vor sti ca adevaratul camin nu trebuie cladit cu mainile ci cu inima!

happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

Vai, nu stiu cum sa zic... m-a asteptam la toate chestiile astea, dar sa le vezi scrise cu siguranta e mult laughing. ma mir ca mai sunt casatorii in ziua de azi ( excluzand cele pe interes, desigur)

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei,dragostea n-o sa dispara nici dupa ce omul nu va mai exista, sa stii!
happy

12 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Vei avea o luna minunata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu; doar ca te obisnuiesti asa si nu te vei mai opri.Mult succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, ce sa se intample?

Răspuns utilizator avertizat
| SebastianCMT a răspuns:

Nu are nimic, depinde si de cate ori pe zi! Numai sa fie o partida buna si sa profitati de fiecare moment!

| Mechanix a răspuns:

Da, ți se transformă organele interne în supă sau ceva de genul.

| did45f9 a răspuns:

0_0

| liutell a răspuns:

Tot ce se poate intimpla e ca te vei simti bine si vei mai dori mai mult de o luna, nu e nimic, ba chiar este si benefic