| Sara2 a întrebat:

Se poate sa fiu insarcinata avand in vedere ca mi-am facut 3 teste si au iesit negative am fost la medic si a zis ca nu se vede nimic am fost si la ecograf si a zis ca nu sunt, dar mi-a intarziat menstruatia o luna trebuia sa imi vina pe 15 martie si suntem in 31 si inca nu mi-a venit si am si dureri abdominale de cateva zile +stari de greata (Nu am avut contact sexual dar m-am sters cu un servetel murdar de sperma in zona vaginala) astept raspunsuri ca stau in stres

Răspuns Câştigător
| Elena0210 a răspuns:

Daca aceste teste nu tiau confirmat ca ai fi insarcinata atunci stai linistita. Poate sati intarzie din cauza unei raceli sau a unei dereglari hormonale. Fa-ti niste analize pentru a fi mai sigura de ceea ce ai si nu mai folosi astfel de servetele.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti insarcinata. Du-te la ginecolog sa vezi ce probleme de sanatate ai.

| psiholoaga a răspuns:

Daca atatea teste plus analize la medic au zis, nu, eu inclin sa spun ca nu esti insarcinata. Poti fi stresata, poti fi racita la ovare, nu stiu. 2 saptamani de intarziere e un semnal de alarma. Mai discuta o data cu ginecologul. Si nu mai folosi acelasi servetel. Nu e igienic.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Du-te la ginecolog pentru analize.

| otypa a răspuns:

Nu esti stai linistita.nu te mai stresa ca pentru asta iti intarzie.

carla
| carla a răspuns:

Eu cred ca nu esti, daca tot ai facut analize, dar este posibil sa ai vreo infectie de la servetzelul acela. Mai du-te la un control, la alt ginecolog. Bafta!

| alex_5475 a răspuns:

Parerea mea in calitate de barbat...dereglare hormonala...stai linistita ca se va rezolva...insa cel mai indicat e sa te duci la un ginecolog sau ceva si sa iti recomande niste pastile ca exista si asa ceva si cam intr-o saptamana trebuie sa iti vina.stai linistita ca nu ai cum sa fii atata timp cat specialistii iti spun ca nu esti.si sa stie si anumite domnisoare sau doamne ca infectiile genitale se manifesta in cele mai multe cazuri prin usturimi si iritatii si alte chestii din astea ce se descopera imediat sau in unele cazuri sunt si vizibile chiar.deci nu mai speriati fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie...