| richard2000 a întrebat:

Se poate sa raman insarcinata daca partenerul dupa primul act sexual(ejaculare in afara), se spala si continua actul? astept raspunsuri urgent

8 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ejaculare în afară? Asta înseamnă că înainte de a ejacula aţi făcut fără prezervativ? Da, poţi rămâne pentru că lichidul seminal conţine spermatozoizi şi prin urmare, metoda coitului întrerupt este una ineficientă.
Baftă!

| MMihai a răspuns:

Da , evident că da, poate să mai aibă spermă pe canal + pe băiețel, că trebuie să se spele cu oțet sau cu oțet diluat.+trebuie să facă mult pișu.

| MMihai a răspuns:

Da, evident că da, poate să mai aibă spermă pe canal + pe băiețel, că trebuie să se spele cu oțet sau cu oțet diluat.+trebuie să facă mult pișu.

| liviu42 a răspuns:

Cea mai sigura metoda contraceptiva este sex cu prezervativ, nu ejacularea "afara"

| Andra_3863 a răspuns:

Nu.asa face si prietenul meu si nu, n`am ramas. chiar daca facem asta de vreo 3 luni...

| ecstasy a răspuns:

Daca s-a curatat cum trebuie,nu este nici un risc(in sensul ca a fost sa urineze,sau ceva,sa ii curete "canalul", ca sa zic asa).Cel mai bine fa-ti un control happy.E la farmacie, vreo 20-25 de lei.

| ania a răspuns:

Da poti pentru ca exista spematozoizi si in lichidul prespermatic, adica inainte de ejaculare. Bunicii mamei au avut 5 copii si matusa mea intr-un moment de sinceritate l-a intrebat pe tatal ei cum au facut de au avut copii tot la 4-5 ani unul dupa altul si el a spus ca ei s-au ferit totdeauna dar cand a ramas ei au pastrat copilul.

| ania a răspuns:

Eu cu otet diluat am conceput-o pe fetita mea.