| Sawarekh a întrebat:

Se presupune ca femeile au mai multe avantaje cand e vorba de sex:

1) orgasm mai intens
2) orgasm mai prelungit
3) mai multe orgasme decat barbatul intr-o partida

De ce tot femeile cred ca sunt nedreptatite?

De ce femeile din Romania nu sunt deschise sa invete anatomia, punctele erogene ale barbatului, ca si barbatii sa simta placere la nivelul lor.

De exemplu nu am auzit femei care sa stie de orgasmul prostatic la barbati.

Adica ele se asteapta ca barbatii sa cunoasca orice detaliu legat de anatomia feminina...

Cei care doriti sa ma criticati de misoginism, nu va i-au in considerare.

56 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Fratioare, eu sunt barbat si e prima data cand aud de orgasmul prostatic...deci daca femeile nu au auzit de el, cu siguranta nu voi fi suparat pe ele.

| Sawarekh explică (pentru wildthing):

Fratioare, doctorii vorbesc deschis despre asta, sunt articole, etc.
Ele se pot documenta despre asta, cum au de asemenea asteptari ca noi sa stim de orgasmul clitoridian a l lor, dar si de altele.

| wildthing a răspuns (pentru Sawarekh):

Inteleg, esti suparat ca femeile nu au auzit de pegging, adica sa-si puna un strap-on si sa ti-o dea la prostata. Eu nu sunt absolut deloc suparat, nu am si nu voi avea niciodata nevoie de un astfel de orgasm.

| Sawarekh explică (pentru wildthing):

Nu e vorba neeaprat de asta, macar masaj in zona perineului, anala, etc.

Eu am incercat cu o tipa, si chiar au fost placute acele experiente.

Totusi imi e greu sa inteleg de ce, crezi ca barbatii nu merita mai mult, si doresc doar sa provoace placere unei femei, dar la ei nu se gandesc deloc.

Eu zic ca meriti mai mult de atat.

| Sawarekh explică (pentru wildthing):

Ele imediat reactioneaza daca nu simt placere la nivelul asteptat, barbatii se multumesc cu o finalizare si cam atat, mi se pare trist asa.
macar sa fi cu o tipa care un oral cum trebuie sa iti faca...

| wildthing a răspuns (pentru Sawarekh):

Un membru al comunitatii lgbt, atunci cand i-ai spune ca merita mai mult decat isi doreste el, ti-ar replica taios sa-i respecti sexualitatea.
In aceasta ordine de idei, consider ca si eu ca barbat straigth, atunci cand imi spui ca "merit mai mult" decat imi doresc eu, am dreptul sa-ti cer sa-mi respecti sexualitatea...adica daca mie mi se pare dezgustatoare si ofensatoare ideea de a fi stimulat anal in orice fel, sa nu-mi spui ca ar trebui sa incerc asta. Merit doar ceea ce imi doresc eu sa merit si nimic mai mult.

| Sawarekh explică (pentru wildthing):

Pai asa este considerat, ca fiind ceva taboo.
In realitate nu este taboo si nu tine de homosexualitate, acolo a fost prostata, nu e nimeni de vina laughing

Dar corect, ai spus bine fiecare cu criterile sale.

| ania a răspuns:

Ele se simt nedreptățile dacă le oferi doar sex și nu relația de exclusivitate a căsătorie.

| dullcat a răspuns:

Ai uitat de un dezavantaj care bate toate avantajele, atunci cand nu asta iti doresti: sarcina.
Tu cunoscti orice detaliu despre anatomia feminina? Ma indoiesc.

Eu stiam despre orgasmul prostatic, pentru ca informatia este acolo disponobila pentru lumea, gratis, online.Cine vrea sa afle, afla.Chiar si asa, tu esti confortabil cu insertia de obiecte in fund pentru a ajunge la organismul prostatic? Din nou, ma indoiesc. Ce procent de barbati din Romania crezi ca doreste o asfel de simulare? *timp de gandire*
Asa spuneam si eu.

| Sawarekh explică (pentru dullcat):

Nu obiecte, ci e nevoie de un deget.
Si oricum cu o igena, nu se face de capul lor.

Te indoiesti aiurea, ca am testat multe, si am vazut cum este. Si mentionez ca sunt 100% hetero, doar ca e normal sa experimentezi sa vezi daca iti place sau nu.

Deci am experimentat, nu mi se mai pare taboo, pana la urma este singura modalitate care te face sa simti placere precum o femeie ( parerea mea ) ca acum, poate ma insel, poate femeile nu simt placere mai mare ca barbatii, dar la cum vad eu, ca gem ele in timpul actului...asa pare ca femeile simt mult mai intens

| Sawarekh explică (pentru dullcat):

Daca am ascultat doctori care recomanda stimularea prostatica, si tu imi zici mie ca nu se poate avea o asa gandirelaughing

| dullcat a răspuns (pentru Sawarekh):

Nu am zis ca nu se poate avea asa o gandire.Reciteste.Am intrebat ce procent de barbati romani crezi ca accepta sa li se bage degetul in fund, cand pentru multi sa te pensezi si sa arati nu stiu cum inseamna automat sa fii gay, o mare insulta in conceptia lor, daramite sa accepte noi provocari in pat.

| LoveSleep a răspuns:

Femeile ajung de obicei mai greu la orgasm, dezavantaj care bate orice avantaj. Ca daca ala cu care faci sex nu da 2 bani pe placerea ta, poti fi tu capabila sa ai 30 de orgasme, ca nu ajungi nici la unul.

| Sawarekh explică (pentru LoveSleep):

Nu stiu ce sa zic.
Eu ca incepator tin chiar 40 min fara sa-mi dau drumu deci la un barbat cu exp de catva ani ar tine mai mult... timp in care ar avea timp sa se excite destul, deja nu ar mai fi problema barbatilor aici.

Si crezi tu ca barbatii nu isi dau interesul? eu zic ca e invers, majoritatea femeilor vor sa primeasca placere si ele nu prea ofera, cel putin eu de femei din astea am dat.

| Sawarekh explică (pentru LoveSleep):

Dar argumentul cel mai bun e ca oricum ele pertotal simt placere mai mare chiar si la inceput, fiindca au mai multe terminatii nervoase.

| Hyperion7 a răspuns:

De ce femeile sunt considerate nedreptățite?
NU SUNT SATISFĂCUTElaughing
Ups

| Sawarekh explică (pentru Hyperion7):

Ups, si barbatii sunt?
de aici vine problema.
Si eu zic ca sunt satisfacute.
unde ma duc des aud gematuri de la vecinii din bloc.

| Sawarekh explică (pentru Hyperion7):

Chiar si eu care nu am experienta, cand am facut sex, femeia gemea, e usor sa provoci placere.
Problema e ca ea statea ca vaca, nu prea i pasa daca eu ma simt bine.
ma rog, eram prieteni cu beneficii.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Sawarekh):

Un bloc cu oameni înflăcărațirolling on the floor
Ideea e următoarea, bărbatul este mult mai ușor satisfăcut decât femeia, asta nu o poate contrazice nimeni.
Uneori bărbatul finalizează și femeia sta cu buza înfiptă.
Faptul că alea gem, e probabil și ceva festish din partea bărbatului, mă gândesc eu.Doar pentru că gem, asta nu înseamnă că sunt și satisfăcute, mă gândesc eu.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Sawarekh):

Pai nu poți avea pretenții atunci.
Caută pe cineva cu care merita sa o faci, nu o fă cu oricine, doar zic happy

| Sawarekh explică (pentru Hyperion7):

Corect, e posibil si ca ea sa imite pana la urma, sau sa sa-i placa sa se exprime.
Da, inteleg ce vrei sa spui, ca aparent barbatul e mai usor de satisfacut.
Cred ca trebuie sa existe comunicare in orice context sexual, persoanele orgolioase au de pierdut, parerea mea.

| Sawarekh explică (pentru Hyperion7):

Adica come on, barbatu nu e Dumnezeu sa-i stie mintea femeii, daca ea nu spune ceva, cum i place, etc. si e orgolioasa, e clar ca e si vina ei.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Sawarekh):

Exact,de aceeași părere sunt și eu legat de comunicare!
Pentru că fără comunicare, apar frustrări care duc la indiferenta și chiar neutralizarea relației.

In ceea ce privește al doilea comentariu, de aceeași părere, dar nici femeia nu e atotștiutoare să știe dacă bărbatul are anumite fetish-uri sau nu.
Da, in cazul asta da, însă asta se aplică și viceversa.

| VoidEternal a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta.

| CleanHeart a răspuns:

Ca sa aiba chestiile alea femeia trebuie sa fie norocoasa si la barbat

| Sawarekh explică (pentru CleanHeart):

Asta cred ca e o aberatie. Barbatii chiar isi dau interesul sa le satisfaca in marea lor majoritate in timp ce multe femei stau ca vacile si nu fac nimic.

| Sawarekh explică (pentru CleanHeart):

Sau daca te referi la dotare oke, asta e altceva.

| anonim3248 a răspuns:

O femeie poate să facă și 5 orgasme la o partidă de sex.

| Sawarekh explică (pentru anonim3248):

Nu inteleg ce vrei sa spui laughing

| Sawarekh explică (pentru anonim3248):

Mult continut, dar mesajul trasmis este nul.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Oamenii acri. au așteptări nerealiste și orgasme nefericite.

| Dandinelle a răspuns:

Aici vorbim de pudism, religie si dogme. Astea mi se pare ca sunt motivele. Din cauza crestinitatii si dogmelor bisericesti mule tipe nu sunt deschise sa vorbeasca sau sa-si exploreze propriul corp.
Nu mai zic de faptul ca orice idee venita la majoritatea tipelor vine cu : a nu, eu nu ma masturbez, eu nu ma ating, de ce sa ma ating., nu ma uit la materiale...deochiate etc.
Tin minte ca am vorbit odata de exercitii kegel cu cineva si s-a inrosit la fata de nu a mai putut, desi amandoua eram mamici in devenire si era vorba doar de exercitii sanatoase pentru femei, mamici si viitoare mamici. Ce sa le mai ceri sa inteleaga orgasmul la barbati daca nu-si inteleg nici macar propriul corp.
Stai linistit ca nu te critic, ai pus o intrebare buna!
Femeia poate avea multe orgasmuri si de fapt are mult mai multe tipuri de orgasm decat barbatul. Da e frumos sa gasesti pe cineva cu experienta care sa-ti arate, daca nu...te documentezi singur/a big grin

| Sawarekh explică (pentru Dandinelle):

Normal, o societate conservatoare niciodata nu va fi deschisa sa exploreze si sa incerce lucruri noi.

Da, si barbatul ar fi putut avea mai multe daca femeia ar fi mai open laughing
Din pacate asa sunt romancele/romanii, limitati datorita religiei, asa cum ai spus si tu!

| Sawarekh explică (pentru Dandinelle):

Ca idee si barbatii pot avea mai multe orgasmuri, adica eu vorbesc la modul general, ca femeia este capabila sa aiba mai multe orgasmuri si de asemenea sa simta placere mai mare, dat fiind faptul ca s-a studiat foarte mult doar anatomia femeii in general, cand e vorba de organele genitale.

| Sawarekh explică (pentru Sawarekh):

Orgasme* scuze

| Sawarekh explică (pentru Sawarekh):

Orgasme, orgasmuri laughing)))) ma rog

| Dandinelle a răspuns (pentru Sawarekh):

Ei sunt de vina, eu am zis orgasmuri big grin

| Sawarekh explică:

Ce ai fumat man?
Nu am zis nimic legat de asta.
Subiectul este cu diferit.

| anonim3248 a răspuns (pentru Sawarekh):

Nu am auzit niciodată ca un român să facă 5 orgasme unei femei.

| Sawarekh explică (pentru anonim3248):

Omule, esti troll.
inceteaza sau te blochez.

| Dandinelle a răspuns (pentru anonim3248):

"NU am auzit NICIODATĂ ca un ROMÂN să facă 5 orgasme unei femei.""
si nu ti se pare trist?

| Sawarekh explică (pentru Dandinelle):

Apropo, Tipele care nu au orgasm, e practic problema la ele, barbatii au o mica parte din vina, probabil ca nu au fost inzestrati cum trebuie sau nu exista deschidere.

Dar, in general femeile nu au orgasm datorita lor.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Dandinelle):

Va asigur că există femei care au primit și câte 6 orgasme.

| Sawarekh explică (pentru Marius22222222222):

Opa, avem barbati macho pe aici? laughing

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Sawarekh):

Sunt un bărbat normal.cum am zis mai sus se poate și 6 orgasme dacă știi cum

| Dandinelle a răspuns (pentru Marius22222222222):

5+ big grin cred ca tine de anduranta mult laughing)

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Dandinelle):

Păi femeia care nu e satisfăcută nici la unu nu ajunge(orgasm)

| Dandinelle a răspuns (pentru Sawarekh):

Da, asa e, trebuie sa existe deschidere si curiozitate. Ca si in viata: cu rusinea nu progresezi prea mult si vorbim de lucruri care se considera destul de nepotrivite de adus in discutie, pana si in cele mai intime momente... ceea ce e destul de f. up.ca atunci teoretic esti in intimitatea "situatiei". Dar uite cum ceva devine tabu daca e discutat prea deschis happy pentru ca e considerat intim - polemica omului in societate

| Sawarekh explică (pentru Marius22222222222):

Asa focuseaza-te pe ea, ca tu esti o masina de sex nu?

Se pare ca este o problema de gandire a barbatilor, care cred ca ei sunt datori sa ofere placere doar fara sa si primeasca.

| Sawarekh explică (pentru Marius22222222222):

Aici era un subiect, barbatul in caz ca nu ai citit cum trebuie

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Sawarekh):

Am citit doar ziceam că nu s-a auzit ca un roman sa facă 5 orgasme unei femei.si da repet exista

| Sawarekh explică (pentru Dandinelle):

Da dar hai sa spunem lucrurilor pe nume, acele orgasme 5-10, nu sunt la fel de intense precum unul autentic.

Adica sunt orgasme mai scurte fara ejaculare.

Cum si la barbat, faptul ca ajunge imediat la orgasm, nu inseamna ca este si intens.
Sti ca multe femei se frustreza ca barbatii ajung rapid la orgasm, iar eu le zic mereu: Ajungi rapid, e placere slaba, daca exista preludiu si ajungi greu, incat sa fi fiert, atunci e orgasm intens si placut.

Tot ce zic este din propria experienta, am testat pe mine.
Si cum spuneai si tu, e foarte important sa ne cunoastem propriul corp, am experimentat o singura data in viata orgasm multiplu ( multi nici nu stiu ca pot avea asa ceva )!

| Sawarekh explică (pentru Marius22222222222):

Exista man, normal ca exista. orgasmul clitoridian se poate avea si de 10 ori+ dar nu ea celasi ca orgasmul acela autentic in care femeia isi da drumul.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Sawarekh):

Acuma boss de cate ori își dă drumu e alta poveste