| Andreiu68 a întrebat:

Sex cu prozervativ sau fara? Am intrebat asta deoarece eu pana acuma am facut cu prezervativ,multe fete si baieti mi-au spus sa fac fara,,de ce ma tot complic cu prezervativ,simt piepe pe piele,mai nag si cauciucul ala". Si daca imi dai drumul in ea,si ea anticonceptionale se mai poate sa aiba sanse de a ramane insarcinata? Vreau sa stiu pe viitor, DECI CU SAU FARA PREZERVATIV, de ce?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pacat ca in secolul 21 se mai intreaba cineva de asa ceva,perzevativul e obligatoriu, vrei sa ai hiv? un singur contact e de ajuns, sunt atatea bts, bts poti lua de la orice fata nu doar de la curve sa stii si iubita poate avea, de aia e bine sa cunosti persoana aia inainte de sex sau te vei pomeni cu hiv

| Violleta2022 a răspuns:

De fapt marea si grava problema nu este ca o lasi insarcinata, ca poate sa faca avort si in 10 minute scapa de sarcina, marea problema apare cand iei o boala venerica, precum SIDA, sifilisul, HPV, gonoree, clamidia, trihomonas, hepatica B si C... toate astea sunt probleme serioase!
Daca tii la viata ta, pune prezervativul ala, ca nu musca, nu doare, nu te manaca si nici nu costa o avere!

| ChrystianSandu a răspuns (pentru Violleta2022):

SIDA nu e o boala, e un efect.

| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativul reprezinta una dintre metodele contraceptive cu eficienta redusa deoarece in cazul in care nu este folosit atent si conform tuturor instructiunilor, gradul de protectie oferit se situeaza la o valoare ingrijorator de mica de doar 83-85%. Intr-adevar ca este singura metoda care protejeaza impotriva bolilor cu transmitere sexuala insa depinde de fiecare cam pe unde si cu cine intretine contacte sexuale chiar daca BTS-urile nu bantuie peste tot precum isi inchipuie anumite persoane. Cele mai sigure metode contraceptive sunt cele oferite de produsele cu continut hormonal deoarece asigura o protectie de peste 99% si ofera posibilitatea ca intotdeauna sexul sa poata fi finalizat cu ejacularea spermei in vagin indiferent in ce moment al ciclului menstrual se intretine sexul. Cea mai sigura metoda contraceptiva inventata pana in prezent il reprezinta inelul intravaginal cu emisie continua de hormoni NuvaRing. Sanatate!

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Prezervativul te protejează și de ce poți lua, nu numai de ce poți oferi (respectiv sarcina)
Daca te afli într-o relație stabila cu o singura partenera în care ai încredere și care este cu analizele gineco, la zi, poți folosi și alte metode de contracepție.

| Steam321 a răspuns:

Fără sunt senzații mult mai tari știu de la un prieten eu încă sunt virginel

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Avand partener stabil prefer fara, dar daca nu iti cunosti partenerul foloseste-l

| Bagpwla a răspuns:

Cu prezervativ nu faci copii