| angelinthedark a întrebat:

Simt ca mor, ajutati-ma cu un sfat va rog si dau fundita... ce sa fac sa ma ierte prietenul meu ca l-am mintit, mi-am cerut scuze, i-am zis ca nu se va mai intampla si etc.am vb frumos cu el dar tot supi era de aseara nu am mai vb cu el ca nu m-a sunat, vreau eu sa il sun maine dar nu st ce sa ii zic; nu mai pot fara el ca aveam de gand azi sa petrecem ziua impreuna si el a stat toata ziua la baut cu prietenii, daca nu ne certam era cu mine stiu asta ca mereu duminika o petrecea cu mine dar acum e foarte nervos pe mine si nu stiu cum sa priocedez sa ma ierte, nu vr sa ma desp de el ca il iubesc mult si ne-am inteles fb si acum nu vreau sa se duca totul de rapa din cauza unei minciuni prostesti, kian nu st ce a fost in capu meu de l-am mintit dar intr-un fel ma gandesc ca nu e chiar asa grav si cam exagereaza, unii zic sa ast ca ma suna el cand ii trece, oare asa o fi, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| catthshshshs a răspuns:

Nu incerca sa faci nimic acum, doar asteapta. Daca el te iubeste fii sigura ca te va cauta.Lasa-i o perioada de timp sa uite ca i-ai gresit.

8 răspunsuri:
| Alisa a răspuns:

Mai fata, acum ai inceput sa pretuiesti ceea ce ai? Abia acum, cand incepi incet, incet sa il pierzi?
Nu il suna, ca nu vei rezolva nimic. Mergi direct la el, si spune-i tot ce ai pe suflet. Nici el nu trebuia sa se supere pentru atata lucru, dar eu cred ca nu e numai lucrul asta, s-au adunat toate ce i-ai facut lui pe parcursul acestei relatii, si el incepe sa explodeze.
Daca il iubesti asa cum spui, mergi la el, spune-i, si el daca te iubeste va ramane cu tine.
De acum ianinte sa stii sa pretuiesti ce ti se da, nu sa iti bati joc si sa faci fite, caci nemultumitului i se ia darul!
Nu ti-o zic cu rautate, dar exagerezi!
Bafta si o relatie cat mai frumoasa!

| nicol20 a răspuns:

Daca ai gresit tu tu ar trebui sa vorbesti cu el dar nu trebuie sa il stresezi ca poate asa ii faci mai mult rau cereti iertare spune-i ca a gresi este omeneste a ierta este dumnezeieste si ca ai invatat din greselile care le-ai facut.Bafta

| bblock69 a răspuns:

Trebuie sa faci tu primul pas (este greseala ta, nu?).
Suna-l si vorbeste cu el...
Intalniti-va undeva, unde sa fiti numai voi doi, si spune-i tot ce ne-ai spus si noua aici: ca il iubesti, ca a fost o greseala, ca nu vrei sa-l pierzi...
Daca tine cu adevarat la tine va intelege, te va ierta si totul va fi bine si veti fi din nou fericiti impreuna!
Bafta si multa multa dragoste!

| love4u a răspuns:

Depinde ce fel de minciuna. Poate fi una trecatoare sau una pe care nu o va uita curand. @ Sunt de aceeasi parere cu bblock69, spune-i ca il iubesti, ca a fost o greseala si ca nu vrei sa il pierzi, sa speram ca te va ierta, bafta.

| jumbO a răspuns:

. O sa te ierte si o sa uite de cearta aia... Adica v-ati certat din atata lucru?, in acest caz nu prea ai ce face,, daca nu ai fost vinovata nici nu trebuie sa te simti.ai sa vezi ca tot prietenul tau va veni la tine... si fii mai atenta sau poti sa procedezi si asa : In primul rand poate ar trebui sa-ti ceri scuze si sa-ti recunosti greseala in fata lui. Apoi, probabil va trebui sa-i promiti ca data viitoare te vei controla mai mult si vei incerca sa nu mai folosesti limbaj jignitor. Iubeste-l si arata-i asta din plin, iar daca te iubeste va trece peste momentele neplacute petrecute intre voi.happyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te rog eu... ia ceva si taie-ti cablul de internet happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia cu: daca te iubeste va veni el la tine, mi se pare aiurea. Sunt unele persoane care chiar daca iubesc, prefera sa stea sa sufere decat sa isi pateze orgoliul.
In primul rand, depinde de gravitatea minciunii, si in ce sfera se localizeaza, sentimentala, materiala, familiala, sau de alt gen... Primul pas e sa il suni, cel mai bine seara, inainte de culcare, sa aiba timp sa se gandeasca apoi.
In al doilea rand, faptul ca a mers sa bea cu prieteni dupa ce v-ati certat inseamna ca si el sufera, te iubeste. poate credea ca esti ceea ce nu esti de fapt. Sau poate chiar ai gresit si l-ai facut sa creada ceea ce nu esti de fapt. tu trebuie sa il faci sa isi schimbe parerea despre tine. Daca minciuna e cat de cat "iertabila" si e iubire adevarata atunci sunt sigur ca se va rezolva. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu demonstreaza-i ca de fapt a fost o greseala si ca orice om greseste, daca tu ai gresit fa tu primul pas spre impacare, succes