| anonim_4396 a întrebat:

Simt fluturasi cand vorbesc cu fostul...
iar eu am prieten acum de cateva lui..stiu! nu e bine deloc!
dar de actualul nu-mi pot imagina vreo despartire.dar fluturasii astia ii simt doar la fostul mai mereu...nu stiu ce sa fac..sunt confuza..credeam ca l-am uitat si asa ar trebui.dar...e aiurea..totul.straight face
ce ar trebui sa fac? vreun sfat?!

53 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

De ce mai vorbești cu el? Ai prieten, dacă merge totul bine nu încerca să strici tu!

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Pentru ca ne intelegem asa ca sa spun...n-am cum sa-l ignor pentru simplul fapt ca am iubit.

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

În acest timp ai vorbit cu el? Sau acum, recent? Dacă e așa, nu fă un obicei din asta...

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Nu fac un obicei vorbim asa...cateodata..intr-o perioada mi-a dat si motive sa-l urasc dar tot nu pot...aiurea nu?

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

E aiurea, eu înțeleg că nu l-ai uitat complet. Se pare că ai stat ceva cu el și te-a făcut să suferi. Atunci, tu de ce nu profiți de actualul prieten? Profită de momentele frumoase și nu încerca să te lași pradă fostului! Salută-l, vorbește cu el din când în când, dar atât!

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

A trecut destul d emult timp si abia acum il am pe actualul si incerc sa ma bucur de momentele cu el...dar da cum zici tu...ar trebuii sa nu mai vorbim..ca astfel nu prea cred ca sentimentu asta dispare

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

Las-o mai moale, bucură-te de prietenul tău, încearcă să fii fericită! Fostul nu te-a meritat, ai zis și tu.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci, decat sa eviti sa te intalnesti cu el. Nu inseamna ca nu il iubesti pe actualul, dar ca inca esti atrasa de fostul tau, se intampla. Daca esti cu cineva nu inseamna ca nu poti sa nu mai fi atrasa de nimeni, mai ales de fostul tau cu care ai avut o relatie.

| fuzzer a răspuns:

Serios, chiar simti fluturasi?

E ceva senzational, doamnelor si domnilor, cineva are puterea de a simti fluturi, e extraordinar cine a putut sa faca asa ceva, manca-ti-as gura talaughing

| anonim_4396 explică (pentru fuzzer):

Vorba vinee...aci era vorba de acele emotii. terminati cu stourile voastre

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Psihologii spun ca femeia e construita in asa fel incat sa iubeasca cu toata fiinta, o singura data...nu prea ai ce face. Numai daca il lichidezi ai vreo sansa laughing))))

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

A da? Cam nașpa.

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Mda si eu am fost surprins in mod neplacut cand am citi asta thinking Dar am observat ca au dreptate...adica chiar daca unele fete nu vor fi la fel ca persoana care a pus aceasta intrebare, totusi toate vor face chestia urmatoare: isi vor compara actualul iubit cu prima ei dragoste...si de obicei nu va fi in favoarea actualului laughing

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, majoritatea...și este o mare prostie.
Femeia, pui de drac!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu neaparat

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Ei nici chiar laughing numai musulmanii cred ca femeile nu au suflet, deci ele nu ajung in raiul lor laughing)

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

Ăia au nevoie de Nikita.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu neapara? laughing raspunsul asta spune multe.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu cu actualul vreau sa raman si nu-l las pentru ceva din trecut care nu-si are rostul dar sentimentu asta nu dispare...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E foarte bine ca gandesti asa happy
Dar nu cauta sa-ti hranesti slabiciunea daca intelegi unde bat happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ma straduiesc happy

| Gαηαmα a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios?

| anonim_4396 explică (pentru Gαηαmα):

Serios ce? big grin
Am scris mai multe raspunsuri happy

| Gαηαmα a răspuns (pentru anonim_4396):

big grin pai aia cu femeile, psihologii zic ca big grin

| anonim_4396 explică (pentru Gαηαmα):

Da, asa e big grin
Si am avut ocazia sa verific, mi-am intrebat mai multe prietene (fara sa isi dea seama cu ce scop) si 3 din 5 au recunoscut happy

| Gαηαmα a răspuns (pentru anonim_4396):

happy Da, trist.Probabil asa e, ma tem sa nu patesc la fel, dar asta e...happy

| anonim_4396 explică (pentru Gαηαmα):

Dar cand iubesti cu adevarat, din toata inima, nu te mai gandesti la fostul sau la prima dragoste. Si daca vei face comparatii, vei fi prea fericita ca sa poti spune ca au fost mai bune relatiile anterioare happy...dar toate astea, doar DACA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La cei 16 ani (daca i-ai implinit ) ai tai e si normal sa fi confuza, dar las' ca-ti trece kiss

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De fapt la anul in aprilie fac 17 laughing data aia nu-i bunahappy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu ce ti-am zis? acum ai 16 ani pana la anul cand vei face 17 mai este un an, asa-i? La multi ani kiss

| Demonull a răspuns:

Sa l pupi in ..pe fostul.asta iti ramane, de ce va despartiti de persoanele care va atrag? din cauza unor greseli si cautati lapte si miere àdica ceva ''normal'' la altii.sa fii sanatoasa nu stiu ce mai vorbeste ala cu tine.

| MisFit20 a răspuns:

E normal, probabil ati fost multa vreme impreuna si nu iti este foarte usor, dar cu timpul senzatia de fluturas in stomac va trece, insa nu va disparea, va fi acolo, va fi o parte din tine.

| anonim_4396 explică (pentru MisFit20):

N-am stat mult impreuna asta fiind cateva luni dar pur si simplu el m-a facut sa uit de un alt fost si nu stiu sa explic nu trebuia sa-mi spuna nimic ca tot ma simteam bine in preajma lui.da, da cred ca ai dreptate happy

| HDeNiSaR a răspuns:

Ia naftalină că pleacă toţi! laughing

| BlakeLively a răspuns:

O pauza. Spune-le ca ai nevoie de spatiu, cere-le ceva timp sa iti pui gandurile in ordine, sa realizezi bine ce vrei, cu cine vrei sa ai o relatie. Apoi intoarce-te la cel potrivit. Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru BlakeLively):

Actualul nu stie despre asta...si nici timpul nu cred ca ar ajuta..am avut destul timp inainte...si tot eram nedumerita cum sta treaba cu fostul daca sa ma impac sau nu..desii raman la concluzia ca fostul e parte din trecut si care m-a dezamagit..cu toate astea nu-l urasc.dar na.

| BlakeLively a răspuns (pentru anonim_4396):

Se vede ca nu stii ce vrei. Am avut si eu de ales intre 2 baieti, si nu am ales pe niciunul, pentru ca tineam prea mult sa nu ranesc pe nimeni. Si bine am facut, ca am gasit mai tarziu baiatul potrivit si atunci n-am mai avut dubii si nimeni nu ne putea fura ce avem.

| loverboy111 a răspuns:

Il parasesti pe actual mare chestie. Si te impaci cu fostul. Sper ca tu nu esti iubita mea ca daca da sterg contul. rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru loverboy111):

laughing nu ma reimpac s-au intamplat multe in trecut si nu merita...dar na poveste complicata

| anonim_4396 explică (pentru loverboy111):

Mda si pe urma va zice chestii de genul "dar nu, ne intelegem foarte bine, ma bate doar cand e beat" rolling on the floor))))

| loverboy111 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca iubesti pe cineva cu adevarat il vei ierta. Asa ca tu il'iubesti. Deci iarta-l. Pe bune acum sper sa nu fii iubitanmea ca sparg tableta de nervi ca te imdrum sa ma parasesti fara sa vreau rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru loverboy111):

Da cum o cheama pe iubita ta?laughing
nu pot sa-l iert i complicata poveste el nu merita...m-a dezamagit de cateva ori..chiar nu consider ca merita..si actualul nu merita el asta sa-l las pentru ceva din trecut

| loverboy111 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lacatus Cristina

| anonim_4396 explică (pentru loverboy111):

No..nu-s eu stai linistit...ar fii prea mare coincidenta

| loverboy111 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lumea e mica... oricum ma'simt usurat dar vad ca iubita mea a plecat cu fetele de la 19:00 si tot nu vine. Deja devin gelos... cred ca s-a oprit la altu

| Sclipiciii a răspuns:

Mda...cu totii cred ca am trecut macar o singura data prin asta.Din propria experienta te sfatuiesc sa nu cumva sa te desparti de actualul iubit. Daca il vei ierta pe fostul, te va dezamagi din nou.Cel mai bun lucru e sa eviti sa te intalnesti cu el prea des.

| anonim_4396 explică (pentru Sclipiciii):

Pai nu ma intalnesc prea des...ca nu-i de aici de loc
si nu ma despart de actualul bine... povestea-i mai complicata c anici cu actualul nu ma mai inteleg asa bine ca inainte dar nu ma despart de el pentru chestia asta.
Dar si fostul imi spune ca ii e dor de mine cateodata si o spune sincer chiar daca stie ca am o relatie si cum sta treaba, uneori parca ma intelege mai bine actualul uneori celalalt...dar poate cu anii nu va mai fii asa mai ales ca a trecut destul d emult timp de atunci

| Chawki a răspuns:

In loc sa simti,, fluturasi,, mai bine moliiwinking

| anonim_4396 explică (pentru Chawki):

laughing da...as vrea s anul simt eu nimichappy

| Davidde a răspuns:

Daca a fost prima ta dragoste, asa o sa simti mereu. Si eu simt dupa 4 ani de zile fluturasi cand ma gandesc la prima mea iubire big grin... E un sentiment cu care trebuie sa te obisnuiesti de acum incolo. De aceea se spune ca prima iubire nu se uita niciodata...din pacatesad

| anonim_4396 explică (pentru Davidde):

Sin pacate cred si eu...si nu pot spune ca am o varsta foarte mare dar de cativa ani tot se intampla chestia asta...si nu prea am avut prieteni din cauza asta dupa acel fost.dar ma gandesc si cand e vb de casatorie ar fi aiurea..adica omul cu care traiesti toata viata ar trebui sa simti acel sentiment numai pentru el

| Davidde a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce frumos ai spus."omul cu care traiesti toata viata; ar trebui sa simti acel sentiment numai pentru el " Asta asa e, dar uite ca si eu regret ca nu am pe omul ala langa mine, sau macar pe cineva cu care sa pot impartasi chestii de genul...

| anonim_4396 explică (pentru Davidde):

straight face