| Loredana96 a întrebat:

Sint impreuna cu un baiat, el are 23 ani, iar eu 17.
Niciodata nu mi-am imaginat ca o sa fiu impreuna cu un baiat atit de mare.Dar el m-a cucerit.Am inceput sa vorbim de un an jumate.De atunci el tot a vrut sa fim impreuna, iar eu eram categoric contra.El e genul de baiat de cartier, si imi era frica de el.Mereu il respingeam, si nu apreciam nimic din ce facea pentru mine.Cu toate ca aproape tot timpul era peste otare,se staruia sa tina legatura cu mine, si imi scria mereu, iar eu niciodata nu-i scriam prima.Mie imi placea de el din primele luni, dar nu-i aratam acest lucru.Acum a venit acasa.Am decis sa-i dau o sansa, pentru ca o merita din plin, si eu sint indragostita.Doar cu conditia sa vorbeasca cu mama, pentru ca mama era contra.S-a rezolvat si asta.Acum e alta problema.
El a spus ca vrea sa fie deschis cu mine de la inceput.A spus ca intelege ca nu vreau sa am relatii sexuale cu el asa devreme,dar sa-l inteleg si eu.El a spus ca nu ma va presa,si ma va astepta cit va fi nevoie.Dar la varsta lui,sexul e o necesitate.A spus ca unica solutie pe care o vede e sa fim impreuna mai departe,dar el sa-si faca aceasta necesitate cu curvele.
Nu-mi imaginez acest lucru.I-am spus ca nu pot accepta asa ceva si ca mai bine ne despartim.Dar el a spus ca nu trebuie sa ne despartim,trebuie sa ajungem la un numitor comun.
Nu am de gind degraba sa imi incep viata sexuala,si mi-e greu sa ii dau voie sa se duca la altele, dar in acelasi timp nu vreau sa ne despartim, pentru ca il iubesc, si vad ca si el are sentimente fata de mine.
El a spus ca nu se va simtit bine daca va face asta pe ascuns de mine.
Nu stiu ce decizie sa iau...

12 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna. Din punctul meu de vedere, o asemene relatie nu se poate. Cum iti poate spune ca te iubeste si tu il crezi, din moment ce vrea sa mearga la curve pentru a-si satisface nevoile sexuale? Tine minte chestia asta: daca un baiat te iubeste cu adevarat te ASTEAPTA si o viata. Eu zic sa te desparti de el, nu te merita sincer. Iti vei gasi cu siguranta un baiat care sa te iubeasca cu adevarat.

| EnvyU a răspuns:

Sincer, nu crede baietii care spun ca e asa o mare necesitate sa faca sex incat s-ar duce la curve daca nu le da prietena. Daca iubesti te poti abtine, mai mult ca sigur isi doreste foarte mult sa faca sex cu tine si stie cum sa te faca sa te simti vinovata si sa ii oferi asta. Decizia este a ta, consecintele trebuie sa le analizezi acum. Daca faci sex/dragoste cu el ce se va intampla? pai, te poate lasa balta pentru ca si-a atins obiectivul. Sau puteti fi fericiti impreuna cat timp va fi posibil. Sincer, nu are rost sa fugi de risc, pentru ca mai devreme sau mai tarziu tot de vei lovi de el si tot asa v-a trebui luata o decizie. Orice ai face sa o faci cu protectie indiferent de ce zice el pentru ca tu risti sa ai copil nu el.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care nu poti intelege si nu poti nici accepata ca un barbat matur si mai ales viril simte nevoia sa se satisfaca sexual periodic decizia corecta ar fi sa iti cauti unul de varsta ta. Poate fi felicitat deoarece ti-a marturisit intentia lui de a intretine raporturi sexuale cu persoane dispuse s-o faca pana in momentul in care te vei decide si tu sa faci acest pas.Ma intreb daca tu ai dorinta sa te cuplezi cu un partener major acesta obligatoriu trebuie sa fie virgin? Daca nu ai o astfel de pretentie ii poti accepta escapadele sexuale pana in momentul in care veti deveni chiar voi parteneri sexuali stabili.Asa ar fi corect.

| LoveSleep a răspuns:

Ai pus sute de întrebări pe acest subiect.

De ce să ne tot căcăm pe noi și să ascundem adevărul?
Vrei să știi ce se va întâmpla?

Tu vei face sex cu el, pentru că a-l lăsa să facă sex cu altele iese din discuție, iar tu ești atât de "îndrăgostită", încât o să faci acest pas, pentru el, nu pentru tine.

Game over.

| MskDesign a răspuns:

Nu se poate asa ceva! El din start o ia pe carari gresite si asta iti spun din punctul meu de vedere de barbat casatorit.

| Lawliet14 a răspuns:

A ramas tot un baiat de cartier. Proasta sa fii sa te legi la cap cu asa om! Moare daca are o perioada de abstinenta? Nu cred ca te iubeste cu adevarat.

Răspuns utilizator avertizat
| Xpressurself a răspuns:

Tinand cont vorbesti de prima ta experienta ti-as indica sa nu te bagi. asteapta pana gasesti pe altcineva. deja tipul merge la curve, ti-o garantez. daca nu stia drumul spre ele nu avea de unde sa-ti vorbeasca despre asta.
spune-i mamei tale si vei vedea ce-ti zice si ea.
daca nu are rabdare clar nu te iubeste. e un smecheras care stie cum sa ia fetele. si nu cred ca esti singura.
are texte bine prestabilite.
renunta complet la el si cata compania altor baieti mai cu bun simt.
nu uita ca vorbesti de prima ta dragoste.

| Xpressurself a răspuns:

Sa nu-ti mai spun ca am impresia ca se poarta si gandeste ca un proxenet.
si nu ma insel deloc. peste cateva luni o sa-ti spuna hai culca-te si cu prietenul meu, hai ca e doar sex si faci si ceva bani.

| Leerix a răspuns:

In primul rand, o persoana care te iubeste cu adevarat te doreste doar pe tine si atat, nu se duce in alte parti. Prin faptul ca te preseaza cu asa ceva si te "ameninta" ca se duce la altele iti poti da seama ca vrea doar sex de la tine si atat. El te preseaza cu chestia asta pentru ca tu sa ii cedezi imediat, nesuportand ideea de a se duce la altele. Vrea sa fii doar una dintre cele multe. Din pacate nu te iubeste, esti doar un joc pentru el, nu ii pasa deloc de tine si de ceea ce simti, vrea sa te manipuleze cum vrea el. Mai mult decat atat, vrea sa te faca sa crezi ca a fost ideea/decizia ta. Pentru el "a ajunge la numitorul comun" ar fi ceva ce i-ar conveni doar lui. Cel mai bun lucru pentru tine ar fi sa te desparti de el, indiferent de faptul ca ai impresia ca il iubesti. Nu poti iubi pe cineva care isi bate joc de tine si iti face astfel de propuneri deplasate, nu merita deloc, nu merita atentia ta. Incearca sa gandesti limpede, sa vezi ca totul este extrem de clar, isi bate joc de tine si nu te iubeste. Sa spunem ca o scurta perioada poate vei suferi, dar peste ceva timp iti vei da seama ca toata chestia asta era o prostie si ca nu avea niciun rost sa-ti bati capul cu asa ceva. Doreste-ti sa intalnesti pe cineva pentru care sa insemni TOTUL.

| Claudia1397 a răspuns:

Nu cred ca un barbat nu se poate abtine! Atunci de ce femeia poate? Nu conteaza ca are 18 ani, 25 ani, 40 ani! Daca tine la tine se va abtine si va astepta! Doar ca este o problema la mijloc in cazul tau..fie ca esti de acord fie ca nu esti, el se va duce la altele cand va simti nevoia! Cred ca vrea doar sa te foloseasca.din pacate sunt multi in ziua de azi care stiu sa joace teatru atat de bine in cat ajung sa creada propriile minciuni! Alegerea e a ta! Cum a spus si "EnvyU", dupa ce isi va atinge obiectivul, se va plictisi de tine sau te va iubi mai mult?
Bafta!

| Krises a răspuns:

Nu are cum sa te iubeasca daca el e instare sa se duca la curve pentru ca tu nu vrei sa-ti incepi viata sexuala. mai bine te desparti de el sigur vrea doar o aventura sau 2 si dupa aceea o sa caute " nod in papura" sa va despartiti. decat sa suferi mai bine termina relatia si cauta-ti unul mai serios happy