| anonim_4396 a întrebat:

Sint vali ajutati-ma si pe mine plis. ma termin prea repede, nu stiu ce sa fac. am o prietena si no o satisfac deloc, ma termin prea repede. plis plis. multumesc

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cauta pe net Petting, invata sa faci corect, cu calm rabdare si mare atentie la igiena mainilor! manichiura scurta si curata = impecabila! Intreab-o si pe ea cesic ii pae, si roag-o sa te invete = ghideze! Daca esti foarte excitat, roag-o sa te ajute sa termini inainte (sau singur) si continuati dupa o pauza... Fii tandru, rabdator si atent la toate semnele ei!, vorbiti si cooperati, ca sa fie bine pentru amandoi! Sper ca folositi prezervativ! Mai ajuta si prin mica atenuare a tensiunii specifice! Success!

| psiholoaga a răspuns:

Ok, termini repede. Se mai intampla. Si dupa, ce faci? Ea sta frustrata si tu... Eu zic sa inveti sa iti folosesti mainile si gura, ca sigur au si alta utilizare decat la a manca si a vorbi. Daca se repeta episodul, ar fi bine sa incerci niste exercitii de control al muschilor (se cheama exercitii kegel, gasesti pe net) responsabili si de urinare si de ejaculare. Gasesti in sex shopuri inele pentru penis, se pun la baza cand e in erectie si stransoarea lor intarzie ejacularea. In supermarketuri gasesti prezervative pentru prelungirea erectiei, pe acelasi principiu. Incearca preludii mai lungi si sa o relaxezi mai mult inainte (adica pe iubita ta). Si, revin, mainile si gura pot face minuni.
cami, nu sunt de acord cu afirmatia "daca te iubeste, te iubeste si nesatisfacuta". Prima chestie care se prabuseste intr-un cuplu e viata sexuala. Vin oamenii la terapie si nu spun direct : nu mai facem sex, ci" ne certam din nimicuri, nu stiu ce se intampla, nu ne mai intelegem". Astea sunt coduri, pentru ca, dupa discutii, afli ca sexul e la pamant. Ok, nu e mai important decat intelegerea, afectiunea si ce ai mai zis tu, dar realitatea e ca este la fel de important, nu e o latura neglijabila a relatiei.

| elena a răspuns:

Tine de creier, de acolo tii sub control totul. Cred ca nu termini imediat ce ai intrat? Trebuie sa faceti acest lucru deschis, cu vorbe, chiar in timpului actului sexual, iar tu nu trebuie sa te gandesti ca, vai, iar se imtampla. Sa stii ca un preludiu exitant ar putea s-a duca pe partenera intr-o strare de extaz incat sa fie satisfacuta odata cu tine. Ar mai trebui sa stiu si cati ani ai, pentru ca si varsta are importanta ei s-apoi de unde stii ca n-o satisfaci pe prietena, ti-a spus ea? Sfaturi sunt multe, trebuie sa citesti si foarte mult despre organul sexual al barbatului si functiile sale, ei si altele...ai internetul la dispozite, cauta.

cami
| cami a răspuns:

Cere ajutorul unui psiholog.
Daca te iubeste, te iubeste si nesatisfacuta.Important este sa va intelegeti in alte planuri, cum ar fi comunicarea-sa nu va plictisiti, sa va ajutati reciproc, sa va intelegeti, sa va sprijiniti...Chiar am primit un super sfat, care suna cam asa: "Fetelor, daca vreodata veti avea de ales intre un partener care va satisface sexual, dar nu puteti in chip sa va intelegeti cu el, si intre unul care nu este el atat de hot in pat, insa va ajuta, sprijina, intelege, nu faceti greseala de a-l alege pe primul. Al doilea este ideal."
Tot ce tine de sex, se poate invata..prin rabdare, indulgenta, aplicatie, insa ce tine de caracter-Nu prea cred...Asa ca spune-i iubitei tale, sa nu mai fie asa "nefericita", ca asta nu-i capat de lume.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Adevarul este ca si mine m-ai terminat rapid de tot.
Cati ani ai?
Stai linstit, nu te consuma atata! Daca te termini repede, asta e! Sunt lucruri mai importante in viata!

Pfff...pe cine mint eu? Documenteaza-te pe internet, mergi la un doctor specialist. Si pune mana pe o carte de gramatica!

| Encore a răspuns:

Bay, bea inainte de sex rolling on the floor

Nu foarte mult sa nu ai alte probleme dar la mine unu merge laughing

| domidoc a răspuns:

1.Consulti un urolog. 2.La farmacii[si sex-shopuri] exista unguente[paleative] pentru.intarzierea ejacularii. Daca ti-e jena sa ceri, cauta un farmacist.

| Moneyandfame a răspuns:

Dar cum ar fi... daca te-ai termina de tot? Nu ar fi mai trist? Sa te termini de tot? Nu stiu ce sa cred...sa te termini de tot cum ar fi?

| izh56 a răspuns:

In primul rand, nu baga pastile in tine ca mai rau faci.
Totul este in mintea ta si tine doar de autocontrol.
Foloseste metoda start-stop.

| gherghe_9739 a răspuns:

Daca o pui pe ea deasupra o sa termini mai greu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ajutati-ma si pe mine. ma termin foarte repede

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e mare lucru, de obicei baietii se termina mai repede. E de apreciat faptul ca iti pasa de prietena ta si ca vrei sa fie si ea satisfacuta happy nu multi baieti fac asta. Unii nici macar nu baga de seamalaughing [been there, done that, cu ceva timp in urma]. Eu cred ca cel mai bine este sa vorbesti cu un psiholog; nu te ironizeaza, nu te ia la misto si sigur ai sa gasesti solutia. Succes!

| altchitibus a răspuns:

Pai...esti cam analfabet... poate mai inveti si tu sa scrii...