| Andrei101010 a întrebat:

Sora mea mai mare a nascut de cateva luni si sotul ei se poarta cam urat cu ea.Adica ea abia il hranise pe ala mic si vine el sa se uite la el si dupa vorbeste cu ea si ii da o palma peste fata(cica la el usoara)si ii vorbea cu "fa".Si ea se simtea si rau(pentru ca a avut o nastere grea cu complicatii).Si el pare ca nu are pic de respect fata de ea.Nu ii vorbeste deloc frumos, asa cum ar trebui sa ii vorbesti mamei copilului tau.Pleaca mereu(in fiecare seara si vine foarte tarziu)si o lasa singura.
Toate astea mi le-a zis verisoara mea cand a fost in vizita la sora mea.
Deci vi se pare normal asa ceva? Ca mie imi vine sa il iau la bataie!

9 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Problema trebuie sa o rezolve sora ta.Nu, nu e normal sa se comporte asa. Bataie merita clar. Sora ta trebuie sa ia atitudine, sa nu suporte de dragul celui mic, astfel de comportament va influenta negativ viata ei cat si a celui mic. Am crescut in batai si scandaluri, nu doresc asta nimanui. M a marcat pe viata.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, sora ta este cea care sufera si ea ar trebui sa rezolve problema.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ce poti sa zici, in legatura cu un grobian cretin si imbecil. O compatimesc pe sora ta pentru viata pe care este nevoita sa o indure alaturi de un astfel de nenorocit.

| Necunoscut112 a răspuns:

Din pacate, sora ta ii cunoaste caracterul sotului dinainte de casatorie si de a naste copilul, si totusi l-a vrut pe el. Ea a ales de a face copil cu un astfel de barbat si tot ea stie pentru ce a facut-o. Daca el vine in fiecare zi foarte tarziu acasa, cu siguranta nu o iubeste pe sora ta si are o relatie extraconjugala. Asta se intampla cand te mariti si faci copil de dragul de a face cu orice barbat este de acord cu asta.

| Betty12345678 a răspuns:

Ar trebui sa il paraseasca, daca ii face asa sotiei lui imagineaza-ti ce ar putea sa ii faca copilului.

| Kingsley a răspuns:

Eu zic sa il iei, dar mai ia-ti 2 prieteni buni si de incredere cu tine sa te ajute. Il bateti asa sa il speriati, nu de bagat in spital.

| Stefanismyname a răspuns:

Greu,dacă relatia lor o sa continue asa o sa afecteze si viata copilului, cel mai bine ar fi sa o pui pe mama ta sa discute cu ea pentru ca sunt femei sau sa se duca pe acolo.sa vada cum le merg relatia. Daca nu ii convine cel mai bine ar fi sa o luati la voi cu tot cu copil

| Cristian_Alex_1994_0myZ a răspuns:

Ce urât din partea lui, off. Sora ta nu are nimic de spus? Adică, înțeleg, e un copil la mijloc, dar asta nu înseamnă că trebuie să accepte un asemenea comportament din partea lui.

| Bucica_Andrei_1969 a răspuns:

Dai o mama de bataie zi-mi unde sta ca te ajut si eu