| Livia94 a întrebat:

Spermatozoizii patrund prin haine? Poti ramane insarcinata astfel? Am auzit ca numai cu penetrare e posibil, e adevarat?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu am auzit niciodata de sarcina prin haine. Asadar nu, spermatozoizii nu patrund prin haine.
Insa se poate sarcina fara penetrare. Daca sperma ajunge pe vulva femeii (direct, nu prin chiloti), atunci o sarcina este posibila.

13 răspunsuri:
| 80Cris a răspuns:

Spermatozoizii nu patrund prin haine!

| Floreenofficial a răspuns:

Nu numai prin penetrare. Daca sperma ajunge in vagin fara penetrare poti ramane insarcinata... e de ajuns sa treaca o singura picatura prin pantaloni. sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spermatozoizii nu, NU patrund prin haine si oricum nu raman pe haine, riscul ca sa ramai insarcinata este numai atunci cand ai un contact sexual neprotejat, mai ales in perioada fertila, in schimb daca ai contact sexual inainte cu 10 zile si dupa ciclu menstrual, nu o sa ramai pentru ca prin cm elimini toxinele din corp iar hormonii se refac

fundita pup:*?

| swet girl 22 a răspuns:

Doar cu penetrare.stai linistita nu patrund prin haine. funda? pls

| Annye_2425 a răspuns:

Ai auzit bine... daca erai imbracata nu ai cum sa ramai insarcinatabig grin
spermatozoizii in contact cu aerul mor asa ca stai linistita :*

| zizi000 a răspuns:

De fapt, nu exista cercetari care sa dea un raspuns sigur in aceasta privinta. Insa sansele sunt ca si inexistente. Daca bucata de material textil este imbibata complet de sperma si intra in contact direct cu vaginul, ar exista sanse foarte mici ca spermatozoizii sa patrunda, dar este foarte putin probabil. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Zenithf a răspuns:

Cam greu, dar nu imposibil. Daca asta, si asta, si asta... sunt mai multi de daca, este ca si faza aia cu alinierea planetelor, cam asta este si cu riscul de a ramane insarcinata prin haine. thinking

| Octavutzu a răspuns:

Hai ca am auzit-o si pe asta dar ce mai crezi ca aia zboara spermatozoizi patrund doar o data cu penisul alfel nu chiar daca isi da drumul pe tine adica pe exteriorul p... di tot nu se intampla nimic, asa ca nu te mai stresa tongue

Răspuns utilizator avertizat
| Pho3nix a răspuns:

Cum sa patrunda prin haine? Te crezi in X-Men?

| Азбука a răspuns:

Uf, mama! Tu trebuie sa fii la grupa mica, sigur!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-as fi gandit de 2 ori inainte sa pun intrebarea asta aberantalaughing))))doar cu contact sexual neprotejat, poti avea parte de eibatting eyelashes