| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce inseamna
-preludiu
-petting
-penetrare

dau fundita la cel mai explicit raspuns
rog seriozitate

6 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Preludiul este momentul de dianinte de sex care consta in saruturi, atingeri, mangaieri
Petting este preldiul fara sex, adica va puteti dezbraca, saruta dar fara sex
penetrare este atunci cand penisul baiatului intra in vaginul fetei.

| foxi a răspuns:

Ce oameni cumsecade, explicati unui micut probleme pentru adolescenti! Maine va spune aici ca nu stie daca e virgina ca s-a penetrat cu matura!

| anonimaa a răspuns:

Preludiu= daca un baiat face sex cu o fata si o iubeste...inainte sa treaca la treaba are loc preludiu. adica.in pat [sau unde are loc actiunea insa preludiu are loc de cele mai multe loc in pat], dezbracati, se saruta, se iau in brate si din astea. thinking e ca un fel de pregatire pentru pasu' urmator adica sexu'
petting= ei bine prin asta se pot intelege multe. atunci cand o fata si un baiat fac petting inseamna c se saruta sau ca se suie unu peste altu' fara sa se dazbrace sau sa faca sex dupa.insa nu e obligatoriu. ca sa-ti zic sincer, preludiu' e un gen de petting.
penetrare= atunci cand baiatu' isi introduce penisu' in vaginu' fetei. daca acesta se excita, emana sperma care ajungand in vagin. poate lasa fata insarcinata. de aceea se tot fac atatea reclame la prezervative, pentru a preveni sarcinile nedorite!
mai simplu de atat nu cred ca se poate insa cel mai bine le poti invata "definitia" exersand pe pielea ta.
xoxo:

| Crisstina a răspuns:

Penetrarea este atunci cand penisul baiatului intra in vaginul fetei, adica asa se petrece actul sexual.
Preludiul este momentul (momentele) de excitatie dinaintea penetrarii: saruturi, atingeri.
Petting este actul sexual fara penterare.Adica partenerii mimeaza actul sexual, fara a exista penetrare.

| Pedala a răspuns:

Uita-te la orice film porno. Primele 5 secunde preludiu. Urmatoarele 5 posibil petting. Restul penetrare.

In alta ordine de idei:

preludiu: chestia aia care iti umfla cwoaiele cand ai
15 ani (asa era cand eram eu, acum 15=10)
petting: aici simti ca explodeaza, nu e bine sa se exagereze
penetrare: chestia aia la care nu ajungi ca iti dai drumu in pantaloni

| madalinaaa89 a răspuns:

1.Preludiu:este momentul de dinainte de sex, cand partenerul ''te pregateste'' pentru ceea ce va urma.
2.Petting:la petting este permis orice sa faci in afara de penetrare.Va puteti dezbraca, saruta etc, absolut orice, atata timp cat ramai ''intacta''
3.Penetrare:pai,acesta este momentul cand penisul baiatului intra in vaginul fetei, rupandu-i himenul (asta in cazul in care mai este virgina)

mai explicita de atat nu pot sa fiubig grin