| mj a întrebat:

Spuneti-mi si mie daca exista riscul ca himenul sa nu se rupa la primul contact sexual cu penetrare.
adica, exista si himene mai rezistente sau ceva de genul asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:cbstOFj8mbcJ:psisenzual.wordpress.com/2007/06/01/himenul-dezvaluit-text-si-imagini/+la+virgine+himenul+poate+fi+perforat+de+ob-uri+%3F&cd=8&hl=ro&ct=clnk&gl=ro
Asa arata himenul, riscul ca el sa fie elastic, este foarte mic, ai sa gasesti acolo si alte amanunte interesante, legate de ceea ce te intereseaza.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista himene elastice sau cu orificiu foarte mare care nu se rup la primul contact sexual si se vor rupe de-abia la prima nastere vaginala. Exista si himene foarte subtiri care se rup fara durere si fara sangerare. Rareori exista himene care nu se pot rupe la penetrare, dar atunci penetrarea nu se produce si himenul trebuie sectionat chirurgical.

| psiholoaga a răspuns:

Da, e posibil ca himenul sa nu se rupa (deloc sau in totalitate) de la primul contact sexual. In acest caz, penetrarea e dureroasa si, de obicei, intrerupta.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, e posibil să nu se rupă la primul act sexual. Ţi-au explicat fetele deja cum stă treaba.

| Crisu_8081 a răspuns:

Himenul poate fi mai mult sau mai putin elastic. Unele fete nu sangereaza din prima, ci dupa mai multe incercari.

Răspuns utilizator avertizat
| costyn162 a răspuns:

Da, desigur ca este posibilca himenul sa nu se rupa la prima penetrare...Sunt multe tipuri de himene iar cele care se rup mai greu au in compozitia lor o substanta care le face mai elastice astfel devi mai rezistente... Daca vrei sa iti dai seama cand se rupe himenul...foarte simplu...in timpul actului sexual trebuie sa sangerezi putin si sa simti o durere un pic mai mare decat de obicei

| soseta ucigasa a răspuns:

Da exista si himene mai rezistente, dar sunt ceva mai scumpe si nu le gasesti decat la brico store sau praktiker.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ma sunt si din alea mai flexibile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ezista.la mine era asa elastic ..ca l-am facut prastie si trag in pasarici cu ea.

| mj explică:

Aha am inteles.mersi allinna