| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi va rog cum credeti am in clasa un baiat si el spune ca-i place de mine si ma invite in oras si ma intreaba daca poate sa fie ceva intre noi dar el mi-i nu-mi place atit de tare incit sa ma intilnesc cu el ceva ma atrage la el da eu nu stiu de ce nu am incredere in el(el are 17 dar eu 18 degraba 19 o sa implinesc) cum credeti

Răspuns Câştigător
| alissya a răspuns:

Draga mea, daca crezi ca nu iti place de el in asa fel incat nu vrei sa iesi cu el, dar totusi te atrage ceva la el...parerea mea e sa ai grija in ce te bagi.Pt ca hai sa zic : de ex iesi cu el odata, apoi mai odata si tot asa poate baiatul se indragosteste de tine pe bune si tu poate nu-i poti raspunde cu aceleasi sentimente sad si atunci ce faci? ii ranesti sentimentele si se simte prost. poate e un baiat calumea si nu merita! Insa daca te-a invitat, si spui ca totusi te atrage ceva la el nu ar fi rau sa te duci prima oara sa vezi cum te simti in preajma lui sa vezi ce se intampla intre voi, apoi daca nu mai vrei sa te intalnesti cu el din cauza ca nu ii poti raspunde cu aceleasi sentimente, nu te mai intalni cu el. Ii spui ca il consideri amic si ca nu ai putea sctrica relatia dintre voi(de amici ma refer). nu ii spui direct ca nu mai vrei sa iesi cu el ca o sa se simta prost se va gandi oare ce nu a facut bine oare cu ce a gresit, intelegi?
cauti o madalitate in care ii bati apropouri si mai departe sa fie ce o fi,
tu decizi ce faci, insa trebuie sa te gandesti bine, daca nu vrei sa iesi deloc cu el nu iesi. eu ti-am spus parerea mea sper sa te ajute
pupici :**

6 răspunsuri:
| morena a răspuns:

Deci daca crezi ca-ti place de el. poti sa-i acorzi o intalnire, iar despre incredere.vei vedea ce constati dupa!

| InoTkd95 a răspuns:

Poi poate nu ati avut suficient timp sa va cunoasteti de aia nu ai incredere in el. Ai putea sa incerci, speranta moare ultima!winking

| silver1864 a răspuns:

Salut, daca ti-e interesant cu el atunci poti sa mai iesi kiteva ori prin oras cu dinsul; dar daca nu atunci kautati de treburile tale )))))) si uita de el )))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ancearca sa esi cu el

| Ingrid97 a răspuns:

Pai ar trebui ori sa-ti asculti instinctul ori sa-ti intrebi prieteni... ei te pot ajutabig grin

| BomBonIca_9775 a răspuns:

Eu cred ca ar tebui sa accepti sa te intilnesti cu el pentru ca cred ca dupa ce il vei cunoaste mai bine te vei indragosti de el nu ezita pentru ca poate va fi prea tirziu