| anonim_4396 a întrebat:

Stiti nu prea imi place sa scriu romane dar am nevoie de ajutor.

Eu am fost cu un baiat insa el s-a despartit de mine pentru ca il sunau niste baieti si ii spuneau ca am pe altcineva si sa ma lase in pace ca daca nu il bat... Dupa ceva timp venea in clasa la noi.Eu ma uitam la el, el nu se uita la mine.Am vb intr-o seara prin sms(inaintea vacantei de iarna)si mi-a sps sa il las in pace, ca m-a uitat, ca nu mai are trebuie cu mine, ca a fost o greseala ca a fost cu mine, sa nu mai vb cu el ca nu va vb cu mine.Insa dupa vacanta el a inceput sa se uite intruna la mine.Se uita atunci cand eu nu mai uit(cred ca inseamna ca nu vrea sa faca misto daca vroia se uita cand ma uitam eu). Eu acum sunt foarte indiferenta, nu il mai bag in seama (in plus el a vrut asta). Mi-a sps o colega sa nu il mai bag in seama, sa nu ma mai uit la el pentru ca indiferenta doare cel mai tare si asa imi dau seama daca ma mai iubeste.In plus miercuri eram pe hol si era si el cu un baiat. L-am auzit ca a zis ceva inainte si dupa m-a strigat.se auzea tot holul numele meu. Din nefericire m-am uitat la el si zambea(foarte tare de parca ai fi zis ca radea). Stiu ca nu trebuia sa ma uit la el(oare a facut asta ca sa il bag in seama?). In plus vine prietenul lui in clasa la noi si mereu imi spune ca nu m-a uitat, ca inca ma iubeste insa ii e frica de baietii care l-au sunat si de aceea nu vrea sau nu poate sa se apropie de mine.Nu prea il cred pe prietenul lui.

Acum nu stiu ce sa fac.Sa fiu in continuare indiferenta?

E posibil doar sa fi inventat ca l-a sunat cineva dar nu sunt sigura.As vrea sa raspunda cat mai multa lume, mai ales baieti si cei care au trecut prin asa ceva. Fundahappy

P. S:Indiferenta doare?

Scz ca am mai pus dar as vrea mai multe sfaturi:X

Răspuns Câştigător
| iubita_7132 a răspuns:

Deci,,prietenii lui,, poate au fost gelosi de aceea i-au spus sa se desparta de tine.Si daca el te iubea cu adevarat nu renunta la tine pentru nimic.Trateazal ca pe un amic, indiferenta doare prea tare