| MiniEmoTion a întrebat:

Stiu ca am gresit categoria dar am observat ca aici se raspunde cel mai desbig grin
OnTopic:
Fac flotari de vreo 3 saptamani.Pana acum, numarul maxim de flotari facute intr-o "Serie" este de 25 de flotari.
Am inteles ca se fac "o zi da o zi nu"
Eu fac cam 4-5 serii, deci undeva la 100 flotari/zi.
Vreau sa stiu despre alimentatie, odihna, si ce ar trebui sa fac pentru a ma dezvolta cat mai bine(Atat in forta, cat si in rezistenta).
Si intrebarea finalasadCine raspunde corect funda)
Cum se respira corect la flotari?(gen cand cobori inspiri/expiri pe nas/gura cand te ridici...")

2 răspunsuri:
| Maothecat a răspuns:

Cauta pe youtube. si acolo trebuie sa fie un filmulet despre cum se face o flotare corecta big grin

| anonimul a răspuns:

Cand impingi tragi aer si cand te lasi in jos expiri, mainile trebuie sa fie puse la nivelul corpului adica puneti mainile lipite de corp si apoi punele in pozitia de flotari.si nu stiu cine tio zis ca trebuie sa faci 1 zi da una nu e o tampanie absoluta.deci iti extenuezi corpul o zis iar in cealalta lenevesti si nu progresezi aproape deloc. daca faci in fiecare zi vei creste cu cate 2 sau 3 flotari pe zi. deci intr-o luna o sa poti face 90 de flotari... funda?