| pastilutecolorate a întrebat:

Stiu`ca e o intrebare care nu isi are rostu`dar voi cum definiti iubirea?straight faceDau funa

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Iubirea este cel mai frumos si cel mai profund sentiment daruit noua, oamenilor. Aduce cu sine fericirea deplina, sentimentul ca plutim pe un norisor si ca totul in jurul nostru este rozhappy. Frumos, nu?
Apoi urmeaza momentele in care fericirea deplina se impleteste cu suferinta profunda... Clipele de fericire se platesc cu lacrimi de sange. Ajungem sa ne intrebam daca se meritastraight face. Raspunsul va fi mereu DA, sigur ca se merita. Oricat va trebui sa platim, vom continua sa iubim, chiar daca vor fi putine clipele fericite. Viata fara iubire nu ar avea niciun sens...

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| maradi3 a răspuns:

Cred ca unul din putinele cuvinte care-ar cuprinde-o in marea ei majoritate ar fi"wooooooowwwwwww"! S-atat!:))

| TeIubesccc a răspuns:

Iubirea. hmm thinking un sentiment puternic ce te copleseste fizic si moral. Iubirea e acel sentiment placut de care nu te mai saturi. Pentru iubire esti gata sa faci sacrificii. sa mutsi muntsii din loc.
Totusi, iubirea nu mai e ce a fost. Stiu, ai impresia ca vorbesc aiurea, spun aiureli, ai impresia ca sunt trecuta prin viata si am experientsa. Adevarul e ca nu am. Si nici nu imi trebuie prea multa ca sa`mi dau seama cum gandesc oamenii de fapt.
Iubirea e ceva divin, ceva irealist, ceva ce nu vom "gusta" niciodata. Pentru ca iubirea asta din ziua de azi e mai mult o "atasare" si o "obisnuire". :d

| Sabrina25 a răspuns:

Isi are rostul happy iubirea inseamna sacrificiu, devotament, daruire totala. Daca iubesti un om il iubesti cu totul.Pana si defectele devin calitati.Aduce suferinta, dar mai multa fericire. Daca nu stii sa suferi nu stii sa iubesti.

| jojo_2491 a răspuns:

Atunci cand fericirea celuilalt este mai importanta decat fericirea ta.

| loveyounewyork a răspuns:

Iubirea a fost şi este investită cu importante sensuri şi valenţe umane şi spirituale în gândirea modernă,

| iasminutza_2656 a răspuns:

Iubirea e cel mai sigur care te duce spre suferintawinking