| anonima9999 a întrebat:

Stiu ca nu e categoria potrivita dar sunt foarte panicata
. Mi.am luat un laptop acum o luna deci are garantie
Azi am mancat langa el (stiu prostia mea) si am scapat putina ciorba pe el. In tastatura mai exact. L.am ster, stins si intors ivers. In cazul in care doamne fereste se strica cei de la care l.am luat o sa.l repare? Astept raspunsuri cat mai repede
Multumesc

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ti l repară dar contracost, garantia nu este valabilă in cazul deteriorării din cauza clientului a aparatului cumpărat, garantia se acordă doar defectelor din fabrică, nu celor cauzate de tine, cum sa măninci ciorbă in pat? Da ce esti in ghips? Mincarea o măninci la bucatarie nu in pat peste laptop, m ai lasa telenovelele in care vezi tu că actorii măninca in pat, aia e fictiune, reaklitatea e alta, si daca ai stricat laptopul, cere le bani părintilor tăi pentru reparatie, caci nu il va repara nimeni gratis, ce marcă e?

| RAY a răspuns:

Nu il baga in curent,scoate bateria din el afara, nu da cu ceva cald spre el, roaga-te sa fie tastatura sa nu se arda placa de baza ca ai pus-o adio laptop, gandeste ca un singur circuit e destul sa fie kaput sau lcd, mancati si voi in bucatarie, daca era si fierbinte e naspa, aprinde-l cu baterie si zi-mi ce se intampla cu el?

| anonima9999 explică (pentru RAY):

L-am aprins, nu e nici o problema cu el, merge si tastatura perfect, bateria n-am bagat-o ca nu o folosesc. happy

| mihai69 a răspuns:

Sigur că-l repară. Dar contra cost!

| MARRInna16 a răspuns:

Garantia nu e valabila in cazul in care e greseala ta, si eu am patit la fel si mi l-a reparat contracost(nu mai stiu cat am platit)
funda? happy

| anonima9999 explică:

Lenovo

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonima9999):

E marcă bună Lenovo, de ce nu ai grijă de el?