| PreaMulteNumeSuntInBazaDeDate a întrebat:

Sunt baiat.Ma masturbez cam 1 data pe zi.Ma intereseaza ce impact negativ poate sa aiba acest lucru asupra sanatatii fizice?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Studiile medicale, precum si cele stiintifice au concluzionat ca masturbarea este benefica sanatatii. Bineinteles daca totul este facut in limite rezonabile.

7 răspunsuri:
| master2000Vlad a răspuns:

Nu exista zi in care aceasta intrebare sa nu fie pusa.

| mihai69 a răspuns:

Niciunul, dacă o să faci în continuare și sport, te alimentezi sănătos și nu neglijezi nimic din viața ta zilnică spre a te masturba.

| Emilian65 a răspuns:

Intreaba-l pe doctorandus, ce impact negativ are masturbarea, pe care o faci odata pe zi, asupra sanatatii tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asupra sănătății fizice nu te va afecta in nici un fel.
Dar cu timpul, trebuie sa mai renunți ușor ușor, nu spun de tot.
Adică, e mai bine sa cunoști fete, băieți sa mai ieși din casa, sa petreci decât sa te închizi in tine si sa faci numai acest lucru happy

| Love4Music a răspuns:

Nu are efecte negative doar asupra fizicului ci a intregului corp.
De seaca de energie, nu te mai poti concentra, scade nivelul testosteronului si creste extrogenul.
Iti dau 2 link-uri care mie mi-au raspuns la intrebari: http://www.sfatulmedicului.ro/......teia_50239

http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=RO&item=7368