| anonim321ano99 a întrebat:

Sunt baiat si sunt virgin.
Am o intrebare. Daca imi incep viata sexuala ( fara prezervativ) e adevarat ca imi curge sange? Si cat? Dar daca e cu prezervativ mai curge?
Va rog frumos! Dau funda! Pls repede.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In momentul in care un baiat/barbat intretine un act sexual nu ii va curge nici o picatura de sange indiferent daca sexul este protejat cu prezervativ sau se face sex fara. Barbatii au o asa numita "ata" care se poate rupe insa doar in cazuri cu totul rare si/sau exceptionale si sa apara o sangerare mai mult sau mai putin abundenta, aceasta putandu-se intampla de obicei in momentul unui act sexual anal insuficient lubrefiat. Poti fi linistit nu vei pati absolut nimic rau sau dureros.Sa ai parte de un sex placut.

| mihai69 a răspuns:

1. Nu;
2. la fel - nu.
Mai bine zis, nu neapărat. Mai ales dacă preludiul a fost reușit și fata e destul de umedă pentru o penetrare ușoară.
Oricum, prezervativul e obligatoriu - asigură atât protecția anti-bebe, cât și (mai ales) pe cea la infecții.

| Emilian65 a răspuns:

Daca esti virgin la primul contact sexual iti va curge putin sange, indiferent ca faci sex cu prezervativ sau fara prezervativ.De ce? Pentru ca are loc procesul de rupere a "atei" de la penis. Nu trebuie sa te sperii, este un proces normal care se intampla la orice baiat virgin, la primul contact sexual.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Emilian65):

Nici la 1% dintre barbati nu li se rupe "ata" la dezvirginare si ca atare, nu le-a curs, nu le curge nici acum si nu le va curge vreodata sange deoarece frenul (asa numita ata) nu se rupe practic niciodata, se intinde dar ramane intacta toata viata. Nu speria copilul. Se pare ca cel care i-a spus prostia cu sangerarea si-l framanta acum a fost unul tot ca tine care debiteaza asemenea raspunsuri gresite.

| Mussette a răspuns:

Daca te strofoci prea mult, va curge din nas.hee hee

| velocyous a răspuns:

Nu-ți va curge deloc sânge, fie că folosesti prezervativ, fie că nu. depinde de la un băiat la altul în privința plăcerii. de exemplu, unul va simți plăcere în timpul actului sexual, celălalt durere. dar o durere, nu insuportabilă. dar în nici un caz nu-ți va curge sânge! happy