| Jojo_2758 a întrebat:

Sunt confuza.Baiatul x pe care il plac se comporta ciudat...Deci acum doua seri eram afara cu 3 prietene a b si c.Stateam pe banca si vorbeam si apare x care intra in vorba cu noi.Eu si c radeam de a si b ca stateau cu picioarele pe banca si x le zicea sa se dea jos si sa stea normal.La un moment dat vreau sa intru in scara blocului si ma impiedic.In acel moment x zice:"incet ca nu vreau sa te pierd". Pana la urma nu mai intru in scara blocului si raman pe banca. X zice deodata:"le invitam si pe ele la nunta?" si noi incepem sa radem adica eu a b si c.Eu urc pana sus sa iau ceva si le zic ca s-ar putea sa nu mai ies.Totusi am iesit si el pleca cand eu iesisem.Ieri nu mi-a zis absolut nimic si mi-a raspuns doar la un salut. Astazi stateam pe banca si o asteptam pe csi vine el pe la spatele meu si vrea sa ma sperie dar calca pe o piatra si ma intorc sa vad cine e si il vad. El incepe sa rada si el la fel.Ma intreaba:"da singurica?" si eu:"o astept pe c sa vina" el:"si cf?" eu:"bine... tu?" el:bine, ma duc sa ma schimb sa merg la un fotbal" eu:"ok" dupa ce intra in casa intru si eu in scara blocului si am asteptat sa coboare.Cand vine ma intreaba daca nu am sa ii dau 60 de bani si eu ii dau 1 leu ca nu aveam marunt si ii zic:" auzi ti-ai batut joc de mine alaltaseara?" el:"nu! de ce sa imi bat joc de tine?"(trebuie sa mentionez ca x are 16 ani si eu 12)eu ma uit la el si dau sa zambesac putin si atunci el zice:"eu doar am glumit cei cu tine?" si eu zic:"ok" si el pleaca. Ce sa cred? Ma place sau nu? Mai toti zic ca da dar chiar nu stiu ce sa zicsad Spuneti-mi ce credeti:ma place, isi bate joc de mine, sau ma considera doar o amica/prietena?

12 răspunsuri:
| RimePeHartie a răspuns:

Eu cred ca totusi a glumit, si a vrut sa vada cum reactionezi. Daca te place nu am de unde sa stiu dar daca te placea facea ceva mai mult. Multi amici isi permit glume d'astea dar nu trebuie sa le pui la suflet. Vezi cum se comporta un timp si apoi iti vei da seama ce intentii are. Succes!

| KaterinaPetrova a răspuns:

Hmm...mie mi se pare genul care ia la misto. un baiat care vrea ceva serios de la o fata nu face asa.tu ai 12 ani.el 16. deja e cam mare dieferenta dintre voi si el te poate manipulatongue
oricum. poate te place dar asta e felul lui de a arata. happy oricum aveti varste destul de mici.

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

X a zis ca ma iubeste y si z a zis ca w e bou si iar x a zis ca nu ma mai iubeste.Tot am inteles

| stweety10 a răspuns:

Pai cred ca si tu ai gresit, atunci cand ai zis ca te duci pana sus si s`ar putea sa nu mai iesi, daca e iubitul tau trebuie sa fi putin mai intima cu el, nu zic sa ajungi la alte chesti, doamne fereste ca esti prea mica, dar un sarut pe obraz, sau o conversatie fara prietenele tale nu strica. Dar si el are o parte din vina, pentru ca imi dau seama ca si el face la fel. Dar faza cu banii, mie una mi-ar fi fost rusine, daca va cunoasteti de mai mult timp, e in regula, dar daca stati de cateva zile si deja ti-a cerut bani nu e deloc in regula mai ales ca e mai mare ca tine cu 4 ani, nu conteaza cat, chiar si 60 de bani, nu zic ca ar fi o avere, dar e vorba de bun simt. Fi atenta cu el, daca iti cere in continuare bani si sume mai mari nu e de glumit cu el, lasa`l ca probabil vrea doar sa isi bata joc de tine. Si din ai scris tu eu eu cred ca te considera o simpla amica. Scuze, nu vreau sa te dezamagesc, dar trebuie sa fi realista, sa gandesti cu mintea nu cu sufletul.

| florynna93 a răspuns:

Eu cred ca esti doar o amica pentru el.aia a fost doar o gluma ca intre prieteni.mai bine te mai gandesti inainte sa ti faci o relatie cu un tip cu 4 ani mai mare ca tine.nu ai vrea sa suferi din cauza lui nu?

| spike404 a răspuns:

Nici la scoala nu am vazut atata matematica.

| Patty99 a răspuns:

Doar te tachineaza un pic...dar sfatul meu e sa nu te pui cu cineva mai mare ca tinewinking

| Maryse a răspuns:

Ia-ti inima in dinti si intreaba-l personal, si spune-i sa spuna adevarul deoarece iti doresti foarte mult sa-l afli!

| Jojo_2758 explică:

Ne cunoastem de 9 anibig grin

| ClonaHappy a răspuns:

Nu iti pot da un raspuns clar pentru ca ar putea fii 2 solutii.
1.S-ar putea sa te placa, dar nu are curaj sa iti spuna(timid) pentru ca se teme ca u sa nu il refuzi/crezi un fraier!
2.Ar putea sa te considere doar o amica, de gasca. Vrea doar sa ramaneti prieteni si atat!
(NU AM DAT RASPUNSURI PREA CLARE, DAR ASTA E CEA CE CRED EU! big grin)

| masakrer1 a răspuns:

1. am citit de 3 ori ce ai scris tu acolo ca sa pricep
2.eu zic ca te place ca pe o amica

| Jo0k3r a răspuns:

Fata.Eu Sincer zi ca te`ar placea intr-un fel dar si in alt fel isi bate joc de tine. Felul in care te place el este ca o fata normala fara fite etc.In alt fel e prin vorbele pe care ti le-a spus.Felu cu batia de joc este ca Intr`un fel te foloseste.[faza cu bani]. Poate Chiar avea nevoie. Uite eu iti propun sa iesi cu el la un suc, sau prin parc, sau sa stai am2 pe o banca singuri si incerca sa intri in vorba cu el despre voi2.In general baiatu face primul pas dar acum chiaar tu trebuie sa-l faci pentru a afla adevarul.Bafta Fatalove struck.Ai Grija ce facitonguelove struck