| nightelegance a întrebat:

Sunt cu o fata. de o saptamana ea s-a despartit de fostup prieten acum vreo luna o luna jumate. inainte sa fim impreuna mi-a zis ca inca mai tine la fostul prieten si nu vrea sa fim impreuna si i-am lasat un timp de gandire dupa care a acceptat. cum pot afla daca mai tine la el si daca a inceput sa simta ceva pentru mine?

6 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Trei cuvinte am sa-ti spun: esti victima sigura.

| Just4FunHD a răspuns:

Nu iti mai bate capul cu ast. E greu să afli ce e în mintea unei fete. Mergi pe încredere și trăiește-ți clipa căci nu se stie niciodată ce va fi.
Dacă dă semne, atunci nu e vina ei că încă mai ține la el, ci e vina ta că nu ai făcut-o să uite.
În general o să îți dai seama cand va vorbi despre fostul și va face comparație între voi.

| Angel_8399 a răspuns:

Nu incerca sa-i aduci vorba de el.o sa o intristezi.las-o pe ea sa-ti spuna ce simte.tu fii dragastos cu ea si ajut-o sa treaca peste:*. Succes:* si sa va tina:*

| giovannutzu a răspuns:

Parerea mea e ca,chiar daca nu mai tine la el,nu ma iutat in nici un caz.
nu o intreba nimic pentru ca o sa se supere sigur.
doar trebuie sa o faci sal uite trebuie sa o faci sa tina la tine.
poartate frumos cu ea,spune-i ca ti la ea foarte mult, automat dupa cei zici asta trebuie sati zica si ea daca tine la tine sau nu.
fa-o sa uite nu incerca sa te porti cu ea cum se purta fostul, pentru ca o faci sasi aminteasca de el.
succes
ast fundita tongue

| gianina14 a răspuns:

Pai poti sa o intrbi dar pentru o fata este greu sa-si separe sentimentele.
Sa stii ca nu il va uita niciodata si mereu va vrea sa fie cu el dat uh poti doar sa speri ca te va iubi sau sa o faci sa te iubeasca dar niciodata nu o sa il uite poti sa fii sigur de asta.
Fai cadouri, fa-o se se simta iubita.
Bafta!

| CataBlue a răspuns:

Femeile sunt fiinte greu de inteles. In perioada asta nu avea cum sa nu mai tina la el, si prin faptul ca i-ai lasat timp de gandire ii arati ca esti dispus sa faci sacrificii din prima pentru ea. Nu incerca sa grabesti lucrurile pentru ca sentimentele ei te vor incetini. Daca te ai bagat in acest ``dans`` atunci va mai trebui sa astepti o vreme ca sa vezi ce simte cu adevarat pentru tine. Lasa lucrurile sa mearga de la sine si fa in asa fel incat sa nu i mai aduci aminte de EL si nici sa nu vorbesti lucruri urate sau sa faci comparatii intre tine si respectivul. Incearca sa fi mai indiferent