| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de 1 an si vrem sa facem cununia. o fi bine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca te cam grabesti.mai bine incearca sa mai ashtepti sa vezi cum evolueaza lucurile nu de alta dar sa nu regreti apoi.in speranta ca ti-am putut fi de ajutor.:*:*:*

7 răspunsuri:
| borsec a răspuns:

Si eu fac cununia peste doua luni si am impreuna cu prietenul meu 1 an si jumate de cand ne cunostem, si sunt foarte sigura pe mine ca el este cel pe care il asteptam.
Daca tu simti in sufletul tau ca el este alesul restul nu mai conteaza.
Bafta!

| nicky a răspuns:

Daca tu esti convinsa ca asta vrei atunci e ok. Eu si sotul meu ne-am casatorit dupa 4 luni si avem 10 ani jumatate de casnicie si un baietel. Pot sa-ti spun ca nu regret absolut nimic. Succes.

| ada a răspuns:

Casa de piatra! Daca va iubiti, treceti la treaba! ...Stii vb aia cu "ce e mult strica"? ...Asa ca nu astepta sa treaca nici prea mult... O sa va obisnuiti asa.

| Simon a răspuns:

Eu zic ca daca erai convinsa 100% ca vrei sa te cununi cu el nu mai puneai aceasta intrebare. Exista o urma de indoiala....Numai bine!

| yasminna a răspuns:

Daca il iubesti si esti hotarata sa faci pasul atunci sa fii fericita.Totusi prin faptul ca ai pus intrebarea ai ridicat si un semn de intrebare.Nu crezi ca ar trebui sa vorbesti si cu el sa vedeti daca asta este ce va doriti amandoi, cu adevarat? Eu iti doresc numai bine si sa stii ca am cunoscut persoane care s-au cununat dupa 3 saptamani, INCREDIBIL NU?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe 4 aprilie eu si iubi implinim 5 ani de cand suntem impreuna si 7 de cand ne cunoastem. Avem 22 de ani si nu e momentul sa ne casatorim. Am o prietena care s-a casatorit dupa 6 luni si este fericita, are un bebe frumos happy. Depinde de voi acum, de relatia voastra. Numai voi stiti ce este in sufletelele voastre. Este ca vorba: "Nu conteaza cantitatea ci conteaza calitatea: happy

| 2311 a răspuns:

Priveste in interiorul tau, fa-ti o lista de prioritati ( ce doresti de la viata), urmarind laturile sentimentala si rationala, si-ti vei raspunde singur/a la ac. intrebare. Numai tu poti raspunde la aceasta, noi nu va cunoastem...si nu putem face aprecieri de valoare, poate, gresite! Prietenii care va cunosc va pot ajuta cu sfaturi, dar numai voi decideti!