| nicolla2010 a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de un an si ceva, totul bine si frumos am trecut prin multe si multe s-au schimbat. Acum, ne certam din ce in ce mai des pur si simplu suntem foarte diferiti, el cu parerea lui eu cu parerea mea si mereu ne contrazicem. Eu ii zic ca e tipul mai indiferent si eu cea care vrea mai multa atentie il insa nu-i de acord cu asta mereu crede ca face destule. Pai uite nu stiu nu zic ca sunt perfecta sunt si eu geloasa tare dar de schimbat nu reusesc. Mereu cind ne certam el zice: gata te iubesc cel mai tare... si se ride sau ceva, in general am impresia ca nu ia cuv mele in serios, de multe ori m-am gindit ca imi trebuie altceva un alt tip de baiat insa tin prea mult la el si el stie lucrul asta si stiu ca si el tine la mine mi-a demontrat-o de multe ori insa aceste lucruri ma fac sa ma simt prost. Acum nu mai stiu ce sa fac, plinsul a devenit un obicei in ultimele zice, chiar il iubesc dar si sufer foarte mult. Sper ca cit de cit ma-ti inteles, daca ati sti intreaga poveste ar fi mai usor dar din atit. ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Pot sa zic ca si eu mai trec prin asteahee hee Cand incerc sa vorbesc ceva serios cu el mi se intampla sa nu ma inteleaga deloc, sa rada, sa schimbe vorba, sau il intreb daca il aburesc si el raspunde ''da'', atunci ma ia nebunia si i-as da cu ceva in caplaughing, dar n-am ce face, e baiat si nu e genul care sa se deschida prea mult fata de nimeni!
Poate si al tau e introvertit si il ''sperie'' confesiunile, ti-ar arata ca si el e vulnerabilstraight face.

Anyway, eu zic sa vorbesti cu el si sa eviti pe cat posibil certurile, ca vorba mamei :''asa o sa-l pierzi!'', si nu cred ca tu vrei asta nu?!

Bafta!

3 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Pai e normal. Pana acum ati fost prieteni, iar acum sunteti iubiti. O sa treaca, cu multa incredere, poti sa mai scapi de gelozie.

| Gabitsza a răspuns:

Chinuiete sa te schimbi.Asta ar fi cel mai bine pentru amandoi pentru ca el daca te vede pe tine schimbata o sa se schimbe si el.
Sunt buna la sfaturi dar la practica nu pentru ca si eu sunt in aceiasi situatie ca tine crying. sper ca la tine sa mearga.
Mult succes :*

| doctoru a răspuns:

Iti recomand o carte de psohologie aplicata. se numeste "personalitate plus. viata in doi."o carte minunata. bafta.