| Altamira a întrebat:

Sunt de aproape 2 saptamani cu o tipa, avem foarte multe coincidente, unele ciudate altele mai putin ciudate, si ne asemanam in proportie de 80-90%... PE langa asta, nu stiu ce subiecte sa mai bag, nu stiu despre ce sa mai vorbim, suntem in punctul mort, e de bine sau de rau? Nu vreau s-o pierd cum nici ea nu-si doreste asta. Am cam discutat mai toate subiectele despre scoala/carti/viitor/filme etc. Altele? Va rog din suflet, mai dati-mi niste exemple.
Inca o intrebare, de craciun sau mos nicolae sa-i fac vreun cadou? totusi, daca suntem de 2 saptamani impreuna... Ziua ei e in ianuarie. Nu stiu ce sa fac. Dati-mi un sfat/parere. Multumesc!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Citeste o carte
http://dezvoltarea-personalitatii.blogspot.ro/search/label/TIMIDITATEA

te va ajuta foarte mult, citesteao atent nu asa pe fuga si asa cu tupeu, incredere, o fata detecteaza rapid daca ai incredere in tine si crede-ma ca conteaza asta

| Oana92 a răspuns:

Subiectele de discutie ar trebuie sa vina de la sine, poti porni o conversatie si de la un banal ''ce ai facut azi?''

De Mos Nicolae ii poti lua un bat, de Craciun ceva simbolic, nu foarte scump.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu e vorba ca nu exista subiecte.Esti atat de emotionat si cu gandul "sa iasa totul bine" incat nu vrei sa spui o tampenie.Da-ti frau liber gandurilor,faceti o activitate impreuna, ia-o de mana si dansati, pupa-i nasul si spune-i ca acum o sa-i creasca mare, fii creativ, repet!

| MrCronos a răspuns:

E de rau ca nu mai aveti despre ce vorbi dar de obicei faza asta trece cam de pe o saptamana pe alta si trebuie oricarei fete cu care o sa fii tu vreo data sa ii faci un cadou. Nu iti pot spune ce deoarece depinde mult de felul ei de a fii. Bafta... Funda?