| lovestory a întrebat:

Sunt de un 5 ani cu un baiat si acum el vrea sa facem cununia civila si sa plecam impreuna in germania si sa facem nunta anul viitor iar tatal meu nu e de acord... zice ca trebuie sa facem si nunta acum. zicemi parera voastra. puup

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Părinţii nu au voie să-şi dea cu părerea în chestiuni din astea.
Faceţi cum credeţi voi de cuviinţă, adică tu şi băiatul cu care ai o relaţie stabilă!
Nu lăsaţi pe alţii să se amestece în relaţia voastră căci MEREU, fără nicio excepţie, iese prost.

4 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Aaa am o intrebare cine se casatoreste cu el taicat o sau tu? il inteleg si pe tact-o ca nu vrea sa ramai gravida pentru ca o sa ti fie greu.

| mihaela_7412 a răspuns:

U o sa stai cu el daca vb de 5 ani totusi e ceva nu ask pe altii fa ce iti zice inima si cum vr el pleak daca rv stangeti bani si o sa ai o nunta de vis casa de piatra

| Lexy ♥ a răspuns:

Parerea mea e ca are drepatate tatal tau. Ce e in mana nu`i minciunawinking

| ioandreii a răspuns:

Grav ca parerea mea sau a latora ca mine balanseaza parerea parintilor. Apoi tu stii ca nu e bine ce vrei sa faci de aceea ne ceri parerea; vrei sa-ti impac eu constiinta si sa spun cat de nesuferiti sunt parinti, "autoritari cu mentalitati invechite".
Iarta-mi mustrarea, daca asa o consideri, dar vezi ce reprezinta cununia religioasa. Gandeste-te, lumea si Dumnezeu, daca mai crezi in El; cosidera ca tu esti sotie a sotului tau doar dupa ce ai semnat o hartie la starea civila si a-tii facut poze cu prietenii? Apoi oare cununia e o obligatie care trebuie facuta si ea de o faci peste un an? E o formalitate?
Deci iarta-ma si cauta un preot si te sfatuieste cu el.