| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata si sunt ingrijorata adica curioasa in privinta sanilor mei.
chestia aceea mai inchisa la culoare din jurul sfarcurilor nu este perfect rotunda si din cand in cand ma mananca si se intinde dar nu e rotunda.
nu stiu daca m am facut inteleasa, precizez ca am 17 ani!
funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Discuta cu mama ta,te rog,si spune-i toate nelinistile tale.
Esti la varsta la care te dezvolti,sanii tai cresc si se pregatesc sa ajunga la forma lor matura si in stare sa isi faca datoria,esti fata,maine vei fi femeie si poimaine mama,corpul tau merge pe drumul asta, e menirea lui.
Deci, e normal ceea ce se intampla.
Si daca te nelinistesc mancarimile sau forma neregulata, te rog discuta cu mama ta, ea va intelege daca e intr-adevar vorba de o perioada mai activa a cresterii sau e cazul sa consultati un medic.
Bine?
happy

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Iata de ce trebuie sa te consulti si cu mama ta. Sanii tai sunt normali si sunt in crestere.

| CorinaReg19 a răspuns:

Cauta poze cu psoriazis si pecingine, de obicei chestiile astea se intind la mancarime. acum tu pune manuta si vorbeste cu mama ta, arata`i. nu ai nimic de pierdut, doar de castigat

| Bubbb a răspuns:

Sunt virgina, ma refeream ca se intinde adica se mareste.

| Bubbb a răspuns:

Nuuu, din contra cand ma ating din greseala e foarte deranjant.