| DedeeAndreea a întrebat:

Sunt intr o mare dilema. Sunt indragostita de un fuckboy. Mai exact fostul meu iubit.Fix cand credeam ca l-am uitat m-a cautat sa ne vedem si ieri m-am vazut cu el si s-au intamplat mai multe chestii. Mi-a spus ca nu mai are sentimente pentru mine si ca nu mai vrea o relatie cu mine. Apoi am tot vorbit si mi-a spus ca lui ii place sa se distreze cu mai multe fete si ca el daca da un telefon poate sa faca sex cand vrea cu cine vrea. Cand am fost impreuna cu el parea ca ma iubeste dar abia acum dupa relatie mi-a demonstrat ca e un fuckboy. laughing Mi-a spus ca lui nu ii place sa se indragosteasca si ca ii place sa se f*** azi cu una maine cu alta si tot asa. Am mers la el acasa nu am facut sex dar eram aproape sa o facem. Foarte aproape dar i-am zis NU. Am facut ceva gen..petting. Dar sigur m-a folosit apoi m-a condus pana acasa mi-a spus sa am grija de mine eu i-am spus ca il iubesc. Iar el a facut o față ceva gen " imi pare rau eu nu te mai iubesc." Si apoi mi-a dat mesaj ca s-a distrat si ca i-ar mai place sa fim asa gen friends with benefits dar mi-a zis sa nu spun la nimeni despre noi. El mi-a promis ca nu va spune si am incredere pentru ca nu e genul sa se laude. Am plâns toată seara si am jurat ca nu-i mai raspund niciodată la mesaje si chiar asa voi face. Vreau sa scap de el efectiv nu ma merita aproape ca il uitasem dar a inceput sa imi dea mesaje. Oricum mi-a dovedit ca vrea doar sex. Cum pot scapă de tot de el? Cum il pot uita? De raspuns nu-i mai raspund. sad Daca aveti chef de facut misto nu raspundeti.

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Ai facut exact ce trebuia sa faci. In pimul rand trebuie sa te gandesti la tine, la respectul pe care il ai tu fata de tine. O fata frumoasa, desteapta si matura nu va lua in considerare un "nimic" ca asta. Sincer, stiu ca e greu, cu totii am trecut prin asa ceva. Acel sentiment cand iubesti nespus pe cineva, dar persoana respectiva pare sa te ia de nimic si nu pare a fi interesat de tine. Am trecut si eu prin asa ceva acum 4 ani, si eu m-am facut de ras prin atentia exagerata pe care ii acordam, el la fel ma trata in bataie de joc. Nu este un capat de tara, intr-o zi va veni acel cineva care te va face sa uiti definitv de el si sa intelegi de ce nu a putut sa functioneze relatia ta cu el.
Numai bine!
pa, pa

31 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Tot cade la pat, nu e prima nu e ultima.Te dai acu de ceasul morti, dar el stie ca esti in limba dupa el.In plus poti sa te relaxezi, ori termini de tot cu el, ori ridici coada.Ce atata dus intors, ideea e ca nu poti sa ziac nimeni ce sa faci! Doar tu poti hotari.Tu ieri iai demonstrat ca ai ridicat coada, si ca o vei mai face, ai grija!

| RAY a răspuns:

Acum serios ce ai vrea sa vrea nunta? aprecieaza faptul ca omul e sincer cu tine vrea doar sex nu te minte nu te fraiereste cu nimic, acum cu scaparea voua va plac dramele va plac curvari daca nu va placeau nu aveau ei ce sa x ma intelegi? numai te plange la varsta ta e normal sa faci sex macar fal protejat mereu si bucurate de viata, multa bafta

| mihai69 a răspuns:

Păi spune-i verde-n față: „Copilu', dacă tot dai un telefon și faci sex, dă pe alte numere - pe-al meu șterge-l din listă! PA!"
Și gata. Îi dai block și adio.

| neutrino a răspuns:

El a fost si este un baiat cinstit in felul lui, numai ca tu nu prea vrei sa accepti adevarul, sau... vrei? Dilema este mare, dar daca ne spuneai si ce varsta ai, ne era mai usor ce sfat sa-ti dam. In cazul de fata, nu-i mai raspunde si in curand ai sa vezi ca nu este singurul baiat care vrea sex, dar poate ca vei gasi unul care este capabil sa investeasca si ceva sentimente.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru neutrino):

Esti copac? Asta stie si ea dar un baiat care o poate iubi este plictisitor si total neinteresant. De ce opresti fetele sa straiasca la maxim?

| DedeeAndreea explică (pentru neutrino):

Am 15 ani el are 18.

| Kira5854 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Ea nu isi doreste distractie, ci un tip care sa o iubeasca asa plictisitorlaughing) Poate dupa asta o sa vrea distractie..momentan..el nu e tipul.
P.s: exista si tip care sa iubeasca si sa nu fie plictisitor..sa iubeasca si sa nu faca sex cu "Tot satul" dar sa fie super cand vine vorba de sex cu partenera,

| Kira5854 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Am stat si eu un tip..eu aveam 15 el 18. Aveam aceleasi nume(la masculin si feminin, am simtit nevoia sa specific) eram nascuti in aceeasi luna, aveam amandoi profil mate-info in acelasi liceu. si multe lucruri in comun de la muzica la stil, mod de distractie, amandoi cautam acelasi tip de aventura, eu facusem sex cu un tip care nu meritase nimic inainte de el...si dupa o luna cu tipul nou. am crezut ca e timpul sa fac pasul actul sexual a fost un dezastru( la fel ca primul, cu ex-ul) iar la cateva saptamani s-a despartit de mine din motive banale am realizat ca baietii sunt diferiti si trebuie sa stii sa ii citesti dinainte. tu distreaza-te cu prietenii pentru ca atunci cand va veni momentul va veni si tipul potrivit cu care sa te distrezi dar care te va iubi...

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Kira5854):

Iubito, eu am fost ca voi. Am baiat / fata - 28/26 de ani. Am lucrat undeva unde se naste si se naste si la 11 ani si la 15, sunt fete bolnave, acolo sunt fete batute -de baieti, de parinti, de soarta. Nu se face sex la 15 ani. Sub nici un motiv. Noi stim de ce. Si asculta ce spun - Daca nu ai avut de suferit nimic din ce am zis eu, cand vei ajunge o femeie matura de 30-35 de ani nu vei fi mandra de graba ta de acum, aveti multe de pierdut.

| Kira5854 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu sunt mandra, dar nu ma sinucid pentru asta, m-a maturizat tot ce s-a intamplat si am inceput sa cunosc mult mai bien oamenii. Iar avand in vedere ca a fost decizia mea, o sa o respect pana la final, deci nu as da timpul inapoi pentru ca asta ma face ceea ce sunt.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Kira5854):

Nu te-am invinuit cu nimic, pentru multe din greselile voastre suntem de vina noi adultii.

| Drimmero a răspuns:

''Fuckboy'' rolling on the floor)))), cand ii aud pe toti ca ei sunt ''fuckboy'' ma ia rasul!

| Drimmero a răspuns:

Aceleasi papagalisme de 2 parale, cand vei invata sa vii cu o poanta cu adeverat reusita, atunci sa apelezi la mine!

| Drimmero a răspuns:

Tasteaza-le si tu numele cu litera mare, ca e o echipa ce merita acest efort! Inteleg de ce te-au sunat, mortaciunea de Wenger e mort dupa astia gay, travestiti, doar are sustinatori de acest fel care fac parte din Lgbt acolo.Mai degraba te-au sunat pe tine pentru a rezolva ceva in particular fix cu persoana ta, daca tot ai placeri anale, te rezolva W0nger!

| Doub a răspuns:

Eu cred că aţi face cuplul perfect

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Un misto te mai poate inveseli dar daca refuzi...iti dorim un plans placut.

| UnBroken2016 a răspuns:

Spune si tu playboy. Parca e mai putin patetic. Stai si faci petting cu el si dupa plangi toata noaptea? Tu ai probleme cu capul rau de tot. Mergi la doctor.

| seth2016 a răspuns:

Buna,

Ca sa-l uiti mai repede si mai usor poti face urmatoarele:

1. Ocupa-te de tine. Rasfata-te. Face bine la stima de sine si creste increderea ta in tine (numai pe termen scurt insa).

2. Viseaza cu ochii deschisi la viitorul tau. Asta iti va alimenta speranta si optimismul. Nu ramane doar la vis. Incepe sa pui in practica, step by step.

3. Fa miscare. Se elibereaza tot felul de hormoni care te ajuta sa depasesti situatia. Poate iti gasesti o prietena cu care sa faci jogging. Dar merge si o plimbare cu bicicleta sau o plimbare mai in viteza, pe jos.

4. Seara, inainte de culcare, gandeste-te la ce ti s-a intamplat bun in timpul zilei sau la ce te-a facut sa te simti bine. Gandeste-te cum sa faci a doua zi lumea mai buna. Poti tine un jurnal.

5. Scrie-ti o scrisoare tie pe care sa o deschizi atunci cand nu mai ai motivatie sa urmezi programul pe care ti l-ai propus sau ai abandonat programul.

Bafta!

| seth2016 a răspuns:

happy Da, ritualul ala cu STERGE TOT e foarte bun.

| DeathOfDreams a răspuns:

Nu-i place să se laude, dar ți-a spus că poate face sex oricând și cu cine vrea, doar dacă dă un telefon? laughing

Urăsc tipii de genu'.
Și da, ai dreptate, nu te merită.
Meriți ceva mult mai mult, așa că ia o distanță mai mult decât favorabilă și tratează-l cu indiferență.
Dacă crezi că n-o poți face, atunci dă-i block și șterge-ți toate conversațiile cu el, inclusiv numărul lui. Îți va fi mult mai ușor să treci peste.

În viață trebuie să elimini absolut toate persoanele care te fac să suferi. După care, să te axezi mai mult asupra persoanelor care într-adevăr te fac fericită.
Și-o să găsești, trebuie doar să te asiguri că îți dai timp.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru DeathOfDreams):

De ce se gaseste mereu sa spuna una ca pateticul ala nu o merita pe una de genul? Crezi ca una care se respecta mai se ducea sa faca petting cu el dupa ce afla ca vrea doar sex? Voi nu ganditi.

| DeathOfDreams a răspuns (pentru UnBroken2016):

Singurul detaliu în ce am spus eu și ce spui tu e că eu am înțeles că tipa e îndrăgostită de el.

Oricât de fuckboy ar fi fost în ochii ei, ea încă s-a mai gândit că probabil el ar mai fi avut încă ceva sentimente. Și a fost în starea aia de negare.

Dar totuși, indiferent că ea a intrat în "jocul" lui sau nu, am tot dreptul să spun că tipul n-o merită, după toate circumstanțele astea.
Dar nu neg nici că ea n-are nicio parte din vină.
Sper doar că acum s-a trezit la realitate și c-a realizat că asta a fost o lecție a vieții.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru DeathOfDreams):

Faptul ca ea e indragostita o scuza ca e o panarama dar pe el nu. Impecabil!

| Kira5854 a răspuns:

Pai, am trecut si eu prin tipi de genul... spune-i ca vrei sa te lase in pace, da-i block peste tot, rupe orice legatura cu el..chiar daca va spune persoanelor din jur, va fi o chestie de moment pentru ca o sa vezi cu timpul..toate fetele vor ajunge sa faca sex, iar asta nu va mai fi atat de anormal si stii cum e, lumea uita repede, u sa treci bine prin perioada aia.Nu are rost sa pierzi timpul cu un baiat ca el...cati ani ai, totusi?

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Fara pic de gluma iti spun ca pentru a trece peste el ar trebui sa faci sex cu altul.
Explic.
Sunt sanse ca el sa fi fost primul barbat din viata ta si chiar daca nu a fost, se pare ca sexul pentru tine inseamna mult mai mult decat sex. Deci mai cauta pe cineva de care sa te "indragostesti" facand sex.

| Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends a răspuns:

O sa-ti treaca in timp.
Nu poti sa-l uiti acum.
Peste cateva saptamani da.

| Adolf8 a răspuns:

Lasă să tio dea la caldurica.e bine... Dacă părinți tai, nu se ocupa de tine.El o face ...Nul da la o parte o are mare!

| Octa00 a răspuns:

UnBroken2016 are dreptate, doar ca a spus-o direct. Si eu sunt de părere că nu trebuia să mergi sa ii oferi exact ceea ce el a vrut, mai ales după ce ai aflat ca te-a folosit, si ca asta face el cu toate fetele. Daca aveai o urma de stimă personala, bineînțeles. Acum el știe că ești ușor de manevrat, si probabil va mai veni la "usa ta". Ar trebui sa asculți sfaturile ante vorbitorilor mei. Desigur, încearcă pe viitor să nu te mai cobori atât e jos, daca pretinzi că nu acela este locul tau. Sunt fete destule care sa fie acolo, iar faptul că tu pui suflet arată doar putina experienta de viață la cei 15 ani ai tai, nicidecum un caracter bine definit. Pana cand vei deveni femeie, vei acumula destule cunoștințe încât sa nu se mai repete ceea ce ne-ai povestit. Pana atunci, asculta ce au de zis oameni care tin la tine, care îți vor binele, si fura cate puțin din ce are bun fiecare cunoscut, prieten, model in viata. Multa bafta îți doresc!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Octa00):

Haios cum numai baietii sunt de acord cu mine dar fetele nu laughing

| Alexia_Katy_1999 a răspuns:

Iti raspund prin-tr-o intrebare dar gandeste-te bine viitorul tau e in joc
Sincer, ai nevoie de el? Sa te f*** toata viata si doar atit. Tu ai nevoie de o persoana care sa te iubeasca, nu sa profite de tine. Ai demnitatea ta de femeie si arata-i cit esti de perfecta.
Bafta, draga. Fundita? :*

| ceila a răspuns:

Pai in primul rand STERGE tot ce tine de el numar mesaje Facebook poze ce ai tu ..incat nimic sa nu iti mai aminteasca de el. Nu merita mai ales un baiat ca asta, ai o viata nu pune la suflet. daca tu vezi ca e asa ...las-o balta. Stiu ca e greu da nu o sa suferi o viata intreaga si o sa apara cineva in viata ta care o sa te iubeasca. Un sfat ai grija un baiat la inceput te poate cucerii foarte repede, ai grija in cine iti pui increderea de acum in colo. Altceva nu stiu ce sa-ti zic, decat ca nu are rost sa plangi pentru asemenea baiat NU SE MERITA, nu meriti asta