| Abc123aaa a întrebat:

Sunt intr-o relatie cu o fata de aproximativ 1 an si nu am avut nici un contact sexual, credeti ca ar trebui sa vorbim pe tema aceasta? Tin sa mentionez ca eu am 16Ani si ea 13Ani.

Astept parerile si comentariile voastre.

21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Puteti vorbi numai dupa cea ea implineste 17 ani si jumatate (varsta minima la care o femeie isi poate incepe viata sexuala). pana atunci, nu trebuie sa accepti discutii (decat genul de discutii: despre asta vom discuta atunci cand va fi cazul, deocamdata nu este o preocupare pentru noi).

| AnGeL a răspuns:

Mda....nu e o durata prea lunga de timp insa ar trebui sa realizezi ca ea are 13 ani si probabil ca nu isi doreste sa o faca asa de repede
ai rabdare...ma las-o sa creasca e posibil sa nu fi ajuns inca la pubertate ea:p

| Narfundo a răspuns:

Ai innebunit barbate? Ai 16 ani, nu iti este rusine sa mai si zici asta? Poti sa intri la puscarie.Lasa fata sa faca 15 ani macar si apoi mai faci una alta.Esti mare ma! Eu la varsta ta eram ca un unchi mai mare, ca un parinte pentru fetele de 12, 13 ani.Rusine sa iti fie.Masturbarea asta te strica, ai grija.Asa se ajunge la pedofilie si altele

| mona a răspuns:

Nu,nu cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea despre asta, mai asteapta

| xCatastrophe a răspuns:

Nu. Aveti viata inainte, puteti sa faceti sex si dupa ce esti un pic mai mare. Acum mai bine te-ai axa ca scoala e in plina desfasurare si nu mai zic de teze, asa ca lasa prostiile.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu,sub nici o forma. Daca ai 16 ani poti intra sub incidenta legii penale.

| Empathizer a răspuns:

Abtine-te! Sexul cu o minora sub 14 ani e considerat de lege viol, indiferent daca fata consimte sau nu, pentru ca, legal, nu are discernamant. Actul sexual cu o minora intre 14 si 17 ani, pana implineste fata 18 ani, daca fata consimte, e considerat corupere de minore, care intra si ea sub incidenta legii, daca te reclama parintii sau tutorii fetei.

| Vix999 a răspuns:

Pedofil in devenire? Ce mandri sunt parintii de voi straight face

| Iunona a răspuns:

E prea mica sa te poti culca cu ea. De cand avea 12 ani are o relatie? Si aveti ce discuta? Nu e putin cam mica? Cam copil? Ai rabdare inca 1 an doi.

| December a răspuns:

Las-o in pace. E prea mica. E timp si de asa ceva dar peste cativa ani buni. (pentru ea mai ales)

| d3javw a răspuns:

Foarte multe comentarii la ce intrebare ai pus cam toate ti-au raspuns uman.Si sfatul meu e sa stai in banca tawinkinglasa fata in pace

| irrumator30 a răspuns:

Te-ai sclerozat la creier, obsedatule? Inteleg ca dorinta e mare si puta in pantaloni doreste adrenalina, da nu te lega cu fete de 13 ani la cap. La cel de jos, ma refer.

In primul rand, nici tu la 16 ani, nu ai corpul pregatit pentru asa ceva, darmite ea, la 13.

Mai asteapta pana implineste ea 18 ani si/sau cauta-ti alta pentru astfel de distractii.

Daca vrei sa stii, eu personal mi-am inceput viata sexuala la 20 ani, si nu regret ca am asteptat.

Intre timp puna mana pe carte, citeste, invata si lasa prostiile astea.

| ℓσνє a răspuns:

Daca o sa-i zici asta, o sa creada ca esti obsedat. Are 13 ani. Crezi ca la 13 ani e pregatita? Doamne, ce oameni.

| WhiteLover a răspuns:

Eu nu o sa spun ca relatia voastra este o greseala, pentru ca chiar daca este o diferenta de varsta, probabil va iubiti, veti ramane impreuna si dupa ce veti fi mai mari acesti trei ani nu vi se vor mai parea atat de multi, dar nu face sex cu ea.nu inca.asteapta sa aiba si ea macar varsta pe care o ai tu acum.in primul rand ii afectezi corpul,organismul,care la ea este in crestere si in plina dezvoltare,iar el are nevoie sa isi faca treaba fara sa fie perturbat daca ma intelegi,apoi fiind amandoi inca destul de mici, o sarcina poate aparea pe neasteptate, si tu vei fi responsabil pentru asta, ca ii distrugi viata, chiar daca probabil si ea isi doreste.chiar si sexul de comun acord, daca afla parintii ei sau oricine altcineva, la varsta ei e viol si tu poti avea probleme mari in urma acestei decizii...deci cred ca ti-am cam dat de gandit.ai grija de ea si de tine, si sper ca va iesi ceva frumos din asta pana la urma.

| Elly7890 a răspuns:

Totusi e o copila la 13 ani! daca vrei sex poti astepta sau iti poti gasi alta daca nu iti convine situatia dar sa faci sex la 13 ani e o mare greseala pentru o fata!

Răspuns utilizator avertizat
| DANIEL72 a răspuns:

BUNA.nu este prea repede? mai gandeste-te inainte la scoala? ce se intampla cu generatia 2000?

| CristinaVrajitoarea a răspuns:

Ma intreb daca iepurasul meu e mai destept decat tine si mi-am raspuns ca da.amice ai un creier mai mic dacat un bob de mazare.nici daca tu ai avea 17 si ea la fel n-ar trebui relatiile sexuale sa itretin dupa casatorie.nerusinatule

| Andreeaaaaaaaaaaa a răspuns:

Pe scurt: NU! NU O FUTE! daca vrei doar sa iti bati joc de ea. adica faci sex cu ea si apoi sa o lasi gravida. las-o balta! mai bine desparte-te de ea pentru ca nu are rost aceasta relatie! e diferenta de 3 ani intre voi si mai bine iti gasesti una de seama ta. si poate ca am eu 12 ani dar... sunt mult mai inteligenta decat bulangii de voi care aveti peste 16 ani.

| Zooy_Rebeca_1992 a răspuns:

Nu o poti obliga, daca ea nu se simte pregatita.
Gand va fi gata ok, dar daca este naiva si o va face cu tine nu-ti bate joc pentru ca daca o va face inseamna ca te iubeste.

| SoranaCh a răspuns:

Daca esti pregatit... Dar totusii, 13Ani e o varsta cam frageda pentru a intretine astfel de relatii...mai ai rabdare, dar oricum relatie placuta!