| BeTheBestAndFu*kTheRest a întrebat:

Sunt intr'o situatie groaznicacrying
De aprox. 2 luni eram cu un baiat.(ne iubeam f multstraight face) Ne'am certat din cauza unor barfe despre el( cum ca m'ar insela) eram f suparata si in 2 zile m-am combinat cu altcineva. stiu ca nu am facut bine dar chiar vroiam sa uit de el. eram foarte dezamagita de ce auzisem. La cateva zile dupa ce m-am combinat cu acel baiat am aflat ca de fapt fostul nu ma inselase.
Acum vine partea foarte nasoala. inca il iubesc pe fostul insa si pe actualul. Fostul meu prieten inca ma suna si uneori plange la telefon. stiu ca ma iubeste dar nu pot renunta asa usor nici la baiatul cu care sunt acum.
Intr'o saptamana este ziua mea. nu stiu ce va iesicrying
Ce ma sfatuiti sa fac?

9 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Hotaraste-te "ori la bal, ori la spital"...am ramas uimita cate repede te-ai combinat cu altul, fara sa astepti explicatiile fostului. Nici eu nu stiu, ce va iesi, dar oricum iti spun "La multi ani!" pentru ziua ta. Sunt sigura ca aceasta experienta neplacuta, te va face, sa gandesti mai mult la persoana, pe care pretinzi, ca o iubesti si sa o judeci corect.

| butt3rfly16 a răspuns:

Daca aveai incredere in fostul nu te desparteai de el doar pentru ca ai auzit niste barfe care poate au fost spuse cu rea vointastraight face. Cred ca dintre cei 2 baieti fostul iti este mai la suflet(chiar tu ai zis ca inca il iubesti), insa numai tu stii pe cine sa alegi.Eu zic sa faci ce iti dicteaza inima si fa-ti cel mai frumos cadou de ziua tawinking.[app:La Multi Ani!]. Nu e bine sa te joci cu sentimentele lor.asa ca incearac sa vezi cu cine ai petrecut cele mai frumoase clipe, alatrui de cine te simti mai bine si fa-ti curaj sa faci alegerea corecta.Baftawinking

| Rebecca a răspuns:

E foarte rau daca v'ati certat din cauza barfelor. Va trebui neaparat sa faci asa : Renunta la amandoi pentru o saptamana. Nu vorbi cu niciunul, nu iesi cu niciunul, nu lua in nici un fel legatura cu ei. Dupa o saptamana iti vei da seama cine e cel mai important pentru tine. In afara de asta, poti face o lista, in care sa notezi avantajele relatiei cu unul si avantajele relatiei cu celalalt. Compara listele. Apoi gandeste'te cu care dintre ei te'ai simtit cel mai bine, m care te'a facut fericita. ai grija sa nu regreti alegere. Si gandeste'te bine. Bafta! te pup

| albastrel a răspuns:

In 1 rand nu ai cum sa iubesti 2 persoane in acelasi timp!
in al 2 lea rand nu mai crede tot ce auzi, vorba aceea '' nu tot ce zboara se mananca''. daca vreodata mai auzi ceva despre cineva, ia si vorbeste cu aceea persoana, intreab-o care este adevarul si crede-o!
in al 3 lea rand pune-ti in balanta sentimentele pentru cei doi! ia vezi care cantareste mai mult? pentru care simti ceva mai profund?

bafta!

| GdX a răspuns:

Daca te-a mancat, e greseala ta aici pentru ca nu ai reactionat cu cap. Te-ai aruncat cu capul inainte, eu spun ca sa suporti toate consecintele pentru ca ce nu te omoara te intareste.si asa vei stii pe viitor. Succes.

| Rozasinimicmaimult a răspuns:

Te sfatuiesck sa pui totul cap la cap- si mai bine sa-l ierti pe Fostu. ca si asa cu actualu a fost asa doar sa uiti de celalalt-- gandeste-te ce. ti cere inima.nu minteA:X ca altfel o sa gandeasca el asa... "" te uiti ca fraiera-n trecut-- abia acum-ti dai seama ce-ai pierdut. cand ma vezi ca zambesc mumos ...iti dai seama ca ai facut-o prost""

| ServanaAtoni a răspuns:

O sa fiu sincera, chair daca poate te va deranja
raised eyebrows
asa de tare l-ai iubit ca te-ai bagat dupa 2 zile cu altu.
daca tot zici ca il iubeai asa de mult nu ascultai toate barfele, pentru ca aveai incredere in el, nu iti faceai alt iubit.
dupa ce ca te iubeste si e sincer tu-l mai si ranesti.de asta sunt rari baietii ca el, pentru ca exista fete ca tine care-si bat joc de sentimentele lor.
nu il mai mintii si nu te mai mintii nici pe tine ca il iubesti.

| Livia94 a răspuns:

Nu trebuia sa te iei dupa niste vorbe, pana nu ai certitudinea ca te-a inselat, pana nu-l vezi tu nu ai de ce sa dai crezare unor barfe.Cred ca ar trebui sa iti clarifici sentimentele, si sa alegi! Nu stiu cum poti sa iubesti 2 persoane in acelasi timp... e cam aiurea!big grin

| CrIsStinutsa18 a răspuns:

In primul rand nu trebuia sa dai atentie barfelor.trebuia sa il testezi...eu zic sa te iei dupa comporatamentul fiecaruia, daca tu zici ca ii iubesti pe amandoi la fel de mult cel mai bine ar fi sa vezi care iti vorbeste mai frumos si sa nu te uiti in urma. ce a fost a fost! a fost o data! n-o sa mai fie a 2-a oara! sper ca ti-am fost de ajutor