| stefaniaforever a întrebat:

Sunt o fata mai slaba de îngeri,cu multe probleme, care ia tratament de depresie de la 9 ani, cu bunica bolnava de cancer și mama plecata în Italia de 6 ani, cu un tata despre care nu mai știu nimic. În clasa a 10 a îl acest băiat am găsit alinare și înțelegere,deși nu era niciodată alături de mine.. totuși l-am iubit și am suferit după el, deși el doar a vrut sa profite de mine, eu având 16 ani și el 19. Am căzut în plasa lui, disperata. Pe 18 luna trecuta am avut menstruația care m-a ținut pana pe 22-23(am ciclu menstrual neregulat și dereglări hormonale). Pe 26 ne-am întâlnit și încerca să mă convingă ca un nesimțit sa mă culc cu el,iar eu l-am refuzat. Cu toate astea, a insistat sa mă masturbeze iar eu am cedat de frica ca nu cumva sa facă altceva pentru ca era foarte "nervos". Am niște dubii pentru ca nu îmi aduc aminte sigur dacă a avut lichid pre-ejaculator pe mâini sau dacă au fost uscate. Când l-am întrebat mi-a zis sa stau liniștită ca el ceea ce face face pentru ca știe ce face.imi e foarte ciuda pentru ca nu îmi aduc sigur aminte dacă se atinsese înainte și era ud pe degetele respective. Din ce știu eu,doar și-a deschis fermoarul de la pantaloni și probabil eu am avut impresia ca s-ar fi atins acolo. La finalul conversației a adăugat :"Dacă îmi dădeam drumul în mâini și ți le înfigeam ție în vagin, da, existau riscuri, dar așa, nu!".
În sfârșit, acum ne apropiem de data de 15 și în jur de 17-18 mă gândesc ca ar trebui sa îmi vina (deși mie de obicei îmi vine cu la 40-45 de zile, dar acum am luat niște ceaiuri din plante și pastile cu hormoni și mă gândesc ca poate se schimba ceva). Credeți ca exista vreun risc de a rămâne însărcinată? De ieri au început sa mă doară sânii așa cum mă dor înainte de menstruație. Orice sfat este bine venit, dar va rog, fără bătaie de joc! Mulțumesc mult.

Răspuns Câştigător
| MankoBreaker a răspuns:

Păi... tot ce voi spune, am să spun ce ar trebui să faci din punctul meu de vedere (ce faci și ce nu faci este decizia ta, asta este evident totuși) :
1. Scapă de idiotul ăla... găstește orice scuză și desparte-te de el. (nu contează dacă a stat cu tine mult timp sau nu, ideea este că mai sunt oameni care vor sta cu tine și fără ca tu să stai lângă ei)
2. ai zis că ești "slabă de înger", okay. înțeleg. poți devenii mai "puternică" moral dacă chiar vrei asta. ceea ce ai făcut tu nu a fost o greșeală, a fost doar o lecție. oricum nu prea cred că o vei repeta.
3. nu. nu sunt șanse să fii însărcinată. dacă chiar vrei să te convingi, îți poți cumpăra un test de sarcină.

23 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Eu doar un lucru iti zic: ai grija de tine! multa grija! bafta mare

| express11 a răspuns:

Nu ai nimic, dar esti fraiera tare. dupa ce ca esti vai de tine, mai vrei si... tavaleala.

| MihaelaDart a răspuns:

Pentru linistea ta cumpara un test Barza si la prima urina de dimineata fa testul de sarcina.
Oricum cu atat stres iti provoci cu atat ai mai multe simptope ale sarcinii, sanse pot fi sa fi ori deloc... e o chestie ciudata, nu inteleg de ce mai stai cu acest baiat. Daca stii cum este si te foloseste numai pentru cearceaf... asta nu e cel mai bun prieten. Ai grija de sanatatea ta.
Poti lua si pastila de a doua zi Postinor 2 (sa nu treaca 72 de ore de la contact, ca nu-si mai face efectul), cu toate ca nici asta nu e o solutie, daca exagerezi cu aceasta pastila iti dai peste cap intregul organism.

| RAY a răspuns:

In primul rand multa sanatate isi doresc e grav ceea ce ai, in viitor depresia se poate transforma in negativitate =paranoia dupa ce ai patit asta cred ca respingi multa lume,si intrebarea ta indica frica din tine, isi era frica si de el tu o spui, data viitoare fi mai rationala, nu, nu poti ramane de la masturbare, sincer nu stiu cum ai putut sta cu cineva in conditia ta stiind ca vrea sex de la tine, fi mai pasatoare pe viitor

| Fatamuntilor a răspuns:

Ai gasit alinare si intelelegere intr-un baiat care ti-a cerut sa faci sex?
A profitat de vulnaribilitatea ta!
Ai cerut sfatul unui doctor cand ai luat acele pastile?
Se vede ca si tu si prietenul tau nu prea aveti cunostinte in materire de sex.
In sfarsit, doar prin masturbare nu poti ramane insarcinata.
Dar problema este alta:Nu poti numi prieten pe cineva care profita de slabiciunea unei fete, pentru a intretine relatii sexuale...Chiar daca ti-a propus.

| lpavel a răspuns:

Stai linistita ca sigur NU ai ramas insarcinata! happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce va atrage pe voi la jigodiile astea de baieti nu stiu. cred ca sunteti masochiste.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru TuDorEL96):

laughing, oricum nu multi se prind. daca punea fundul lu" una vedeau doar baietii, daca puneam muschii lu" unu vedeau doar fetele. nu am gasit poza sa aiba 50/50

| gingergirl1 a răspuns:

Nu cred thinking
Data viitoare, nu mai umbla cu toti derbedeii straight face Daca baiatul ala te iubea nu iti cerea sa te culci cu el, fara ca tu sa fi pregatita.
Totusi, ca sa fii sigura fa-ti un test de sarcinawinking cu totul ca nu prea cred ca ai fi putut ramane insarcinata.

Răspuns utilizator avertizat
| stefaniaforever explică:

Evident ca am vorbit cu el și nu mai exista nimic intre noi. Ne-am certat la cuțite și recunosc ca nu mi-am găsit persoana potrivita pe care s-o iubesc. Acest băiat nu mai exista pentru mine, tot ceea ce vreau este sa fiu sănătoasă. Mulțumesc pentru ajutor!

| stefaniaforever explică:

Angycut știu, ai perfecta dreptate. Și mama mea, de acolo de unde e mi-a atras atenția asupra lui și mi-a spus sa îl las ca nu tine la mine. Mă bucur ca mi-am dat seama de ăsta, dar îmi pare rău am facut-o prea târziu. În sfârșit, am învățat destule din experiența asta, pe de o parte chiar îi mulțumesc.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru stefaniaforever):

Draga mea, daca nu ati ajuns la sex, sa stii ca nu e prea tarziu! De de alta parte ma bucur ca ti-ai dat seama la timp de intentiile baiatului...Pana la urma din greseli invatam!
Nu te atasa prea mult de acel baiat.Chiar daca ti-a ascultat vreodata problemele, e clar intentia lui.
Incearca sa te detasezi de acel baiat. Bunica, chiar daca e bolnava, cred ca te poate asculta.Sunt sigura ca ai pe cineva apropiat care sa-ti asulte problemele.Suntem si noi aici.