| Alexandrrrraa a întrebat:

Sunt pe clasa a X-a, am 16 ani si cred ca acum pot spune ca m-am indragostit. Da, m-am indragostit de un boboc, un boboc din liceul meu. Prima data cand l-am vazut am fost foarte surprinsa ca poate exista un baiat asa frumos si nu puteam crede ca este doar boboc. Trebuie sa precizez ca pare foarte matur si are niste ochi verzi-albastrui, este dezvoltat fizic, dar sunt detalii care nu cred ca va intereseaza happy Sunt eu prea indragostita. Am mentinut contactul vizual pentru cateva secunde, dupa care a intrat "sa-si cunoasca noua clasa". Am simtit ceva inca din prima clipa in care l-am vazut, dar nu credeam ca o sa devina ceva atat de puternic. Au trecut zilele, ne tot uitam unul la celalalt si nu aveam curajul sa il bag in seama, asa ca am intrebat un coleg de-al lui cum il cheama. L-am cautat pe facebook, i-am dat cerere, mi-a acceptat-o si am aflat ca era ziua lui de nastere ( am aflat de pe facebook ). M-am bucurat atat de mult, incat am gasit asta drept pretext ca sa il bag in seama si sa ii urez "La multi ani!". Mi-a multumit si cam atat. Dupa cateva zile, seara, dupa ce am iesit de la liceu, l-am bagat in seama din nou si l-am intrebat daca vrea sa participe la Mister, i-am dat de inteles ca e bobocul meu preferat, ca e frumos, ca are sanse sa castige, am vorbit despre profesori putin, despre bal. Nimic in afara ariei scolare. La liceu, nimic nou. Contact vizual insotit de un simplu " buna". O chestie care mi se pare speciala e ca ma priveste cateva secunde in ochi, si de-abia apoi ma saluta. In alta seara, iar l-am bagat in seama sa-l intreb daca s-a gandit sa participe la Mister, mi-a spus ca nu s-a inscris si m-am suparat, apoi a inceput sa rada. Nimic mai mult. Si de ambele dati cand am vorbit mi-a spus la sfarsit " mai vorbim, noapte buna kiss ". De atunci, nimic. Ne vedem doar la liceu, m-am intalnit cu el intamplator pe strada fix cand nu ma asteptam, cred ca sunt semne. E genul de baiat linistit, timid, misterios si nu stiu ce sa cred. Nu vreau raspunsuri in care sa-mi sugerati sa-l bag in seama si sa ii spun ce simt, pentru ca totusi, sunt fata, am orgoliu si deja cred ca am facut prea mult. Trebuie sa faca si el ceva. M-am gandit la posibilitatea ca nu ma baga in seama pentru ca poate zice ca sunt mai mare ca el, ca nu m-as uita eu la el. Pe 19 a fost ziua mea, iar prietenele mi-au facut un party surpriza si l-au invitat. Initial, a zis ca vine fara sa puna vreo intrebare, iar cu doua zile inainte s-a scuzat si a zis ca nu poate ajunge ( am aflat asta dupa petrecere ). Luni l-am servit cu bomboana la liceu, m-a pupat pe obraz, mi-a spus " la multi ani " si in rest, ce stiti. Doar " buna" si zambit. Nu stiu ce sa cred. Este timid sau nu ma place? Sunt destul de frumusica zic eu, adica nu sunt vreo hidoasa ca sa nu se uite la mine.

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Buna.Este foarte frumos ce ai povestit. Este ceva ce va atrage reciproc si asta este foarte bine. Eu cred ca el te place,dar este timid. cunosc un baiat pe care il placeam, era atat de timid incat i-a fost rusine sa ia bomboane si cand a fost ziua mea sau multe chestii. unii baieti sunt foarte timizi. Nu trebuie sa ii iei prea tare, pentru ca se vor speria. Cand esti cu el, ofera-i incredere in sine, poate se mai ambitioneaza si el. Succes:*

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Veste proasta pentru tine: poate fi el destul de dezvoltat fizic, poate sa te si placa, dar atitudinea lui releva un fapt pe care cauti sa-l omiti: nu este pregatit de o relatie, nu este destul de matur pentru asta.
Cauta sa fiti amici, apoi vezi ce va decide timpul, se mai coace, ori ramane pe tanjeala? "Globul meu de cristal" spune ca se va apuca si el sa miste putin inainte sa vina majoratul si bac-ul tau.

| Emilian65 a răspuns:

Mai insista, poate il scoti din starea asta de timiditate si poate accepta sa fiti iubiti.

| grab a răspuns:

Intreaba-l sincer si scurt: "consideri ca sunt o fata frumoasa?"

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu prea ai cum sa fii timid daca arata asa bine cum zici tu, timiditatea vine tocmai din lipsa increderii de sine. daca nu te baga in seama, conversatii, cafea, un film impreuna, inseamna ca nu esti suficient, daca intelegi

| Alexandrrrraa explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Cine spune ca daca arati bine ai si incredere in tine? Nu, nici eu nu am incredere prea mare in mine si cum spuneam, arat destul de bine zic eu. Si cine spune ca daca arata bine nu poate sa fie timid? Te depaseste subiectul, apreciez oricum efortul.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Alexandrrrraa):

Inseamna ca nu arati bine, daca nu ai incredere in tine. Mai inseamna ca nu te pricepi la dragostea ca probabil nu ai avut mai mult de o relatie pana acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e interesat omu. daca tu nu te crezi frumoasa ci "frumusica" e clar ca nu esti de ajuns pentru el. next.
as vrea sa am orgoliul lui acum, cred ca ajuge la cote maxime, sa te bage in seama una mai mare ca tine in seama ca boboc laughing, l-ai facut fericit asta e clar, dar daca e "printul pe cal" cum il descrii tu cred ca s-a invatat deja sa se bage fetele peste el. posibil s-a si plictisit.

| NameHarris a răspuns:

Te-ai intrebat ca poate are iubita?

| Leerix a răspuns:

Esti IN clasa a X-a, nu PE ea. Cat despre boboc, cine stie, exista doua sanse, ori sa te placa si sa fie prea timid (poate pentru ca esti mai mare decat el si sa nu indrazneasca sa iti spuna), ori sa nu te placa, sa nu vrea nimic mai mult de la tine si e doar amabil, te saluta si atat. Stiu ca ai spus ca nu vrei sa primesti astfel de sfaturi, dar cel mai bine ar fi sa ii spui ceea ce simti, macar stii daca e reciproc sau nu. Nu ai absolut nimic de pierdut. Fa lucrul asta pana nu e prea tarziu. Daca intr-o zi l-ai vedea deodata cu alta? Nu te-ai oftica? Nu ai regreta ca nu i-ai spus ceea ce simti cand ai avut ocazia? I-ai putea propune o plimbare de exemplu, dupa care i-ai putea spune ca il placi. Poate ai norocul sa-ti raspunda la fel! Nu ai absolut nimic de pierdut, fii curajoasa!

| EchoDemon a răspuns:

Eu zic sa mai astepti putin. Sigur o sa-ti dai seama.