| Karlla888 a întrebat:

Sunteti de acord cu teoria asta ca dupa ce intr-o relatie partenerii intrettin relatii sexuale prima data, incet incet unul din ei isi pierde interesul? Cele mai deseori baiatul. Poate nu la toate cuplurile e asa, dar o mare parte da! Vreau sa stiu si parerea altora!

10 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Da,e adevărat.Şi să ştii că asta li se întâmplă şi fetelor. Dacă băiatul e dobitoc şi nu ştie cum să se comporte frumos, te face să-ţi fie scârbă de el.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Se pierde interesul pentru ca OMUL NU E PROIECTAT SA FIE MONOGAM

| LonlyWolf a răspuns:

Eu nu cred asta. daca ti cu adevarat la o persoana, o iubesti din suflet nu din pantaloni nu are de ce

| neutrino a răspuns:

Da, baiatul este un vanator si indata ce obtine un trofeu pleaca iar la vanatoare.

| LoveSleep a răspuns:

Total absurd.

| Mussette a răspuns:

Isipierde interesul in cazul unei relatii plictisitoare. Ca atunci cand mananci zilnic, la aceeasi ora, acelasi tip de ciorba. La un moment dat, mananci de foame. Sau porti aceleasi cercei: oricat de stralucitori sut, nu mai atrag atentia. Asa si intr-o relatie: te vezi doar in zilele alea, la aceeasi ora, aceleasi subiecte, aceeasi pozitie, de parca te vede popa si ti-e frica de pacat. Mai alternezi, mai schimbi si partenerul sau partenera nu isi va pierde interesul. Ideea e sa nu aparamonotonia ca intr-o casatorie, ca aici e vorba de o relatie.winking

| frostxtq a răspuns:

Nu est eadevarat, un partener isi pierde interesul daca relatia nu e stabila. Poate sa isi piarda interesul si daca nu a existat contact sexual.
Totul depinde de mentalitatea celor doi.
De obicei astfel de lucruri se intampla in cuplurile adolescente.

| Lola05 a răspuns:

Da, dar nu e neapărat să întrețină relații sexuale ca să-și piardă interesul. Și-l pot pierde și fără asta, prin necomunicare. Lipsa comunicării duce la ruinarea majorității relațiilor. Iar comunicarea poate fi bună sau proastă în orice domeniu, inclusiv în ceea ce privește activitatea sexuală.
Cred că felul și eficiența cu care doi parteneri comunică duce la continuitatea/distrugerea relației. Când comunici eficient, treci peste probleme și nu acumulezi tensiune în cuplu. Când acest lucru lipsește, încet-încet relația își pierde din intensitate și ajunge anostă iar în cele din urmă se stinge.
E doar punctul meu de vedere.

| Lia340 a răspuns:

Categoric! Nu mai sunt fascinati unul de altul...E ca foamea, o ai cat inca nu ai mancat, dupa ce iti calmezi instinctul nici nu te mai gandesti la vreun fel de mancare fie el si cel mai bun din lume. happy Te felicit ca ai ochiul bun si ai observat si tu exemple concrete in realitate, nu ca altii care isi fac iluzii cu povesti de dragoste nemuritoare laughing tongue

| suntroman a răspuns:

Din prima sa faci sex nu se merita