| cristi11cristian a întrebat:

Sunteti pro sau contra privind relatiile sexuale intre aceleasi sexe! argumentati...

Răspuns Câştigător
| RainDrop a răspuns:

@pinkrulz1994 daca ar fi sa o luam pe partea cu bun simt, atunci si un cuplu format dintr'un barbat si o femeie ar trebui sa se abtina in public.Tot un sarut in public este.Nu conteaza ca are loc intre 2 persoane de sex diferit sau de acelasi sex. E aceeasi chestie. Oricum in ziua de azi majoritatea se manifesta in public cum vrea.Deci de ce un barbat si o femeie ar avea dreptul sa se exprime public si un cuplu din 2 persoane de acelasi sex nu? E viata lor, problema lor.Nu ne convine nu ne uitam si gatahappy.
Si sunt de acord cu @kongeriket happy.

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lipsa de educație și anturajul duc la devieri de comportament sexual!
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Sunt contra să le întreţin eu. Nu mă simt în niciun fel atras de un alt bărbat.
Să le întreţină alţii, facă ce-or vrea că doar nu-mi cer mie bani pentru asta happy.
La naiba fiecare face ce vrea în dormitorul lui.
Ah... dacă s-apucă s-o facă în centrul oraşului, s-ar putea să fie o problemă, dar nu cu mine ci cu Miliţia happy.
Identitatea (inclusiv cea sexuală) se asumă, nu se atribuie!
Salut!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Legiuitoarea, mai vorbeşti multe prostii pe-aici pe site?
Sunt persoane de orientare homosexuală care-s mult mai importante pentru omenire decât ai să fii tu sau eu în 10 vieţi.
Există oameni cu studii adevărate şi cu realizări pe bune care au această orientare sexuală.
Tu-i faci proşti pe toţi care nu sunt ca tine! Halal toleranţă şi halal creier!
Lipsa de educaţie, închistarea şi anturajul similar duc la gândire de tipul Legiuitoarea!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Anonimule, dacă tu ai avea bun simţ, ţi-ai asuma o identitate şi m-ai înjura punctual nu aşa în stil demagogic.
Am mai spus-o pe acest site că şi tandreţurile în public în
cuplurile heterosexuale mă deranjează. Asta se ţin în privat!
@cristi11cristian: Recent am primit o astfel de veste. Am zis "ok, şi?! care-i problema în asta?".
Aveam o bănuială dar am ţinut-o pentru mine şi când mi-am spus-o nu am avut nicio reacţie. E treaba fiecăruia ce face!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

N-ar fi prima oară când veritabili anonimi, o dată ce nu mai sunt în stare să răspundă cu argumente, s-apucă de înjurături.
Rămâi sănătos în bezna ta anonimule, cu tot cu principii.
Salut.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

In principiu nu sunt de acord, pentru ca nu impartasesc comportamentul asta, dar vorba 'ceea: ''cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia'', deci nu ma intereseaza atata timp cat nu ma afecteaza pe mine!

| Libelle a răspuns:

Nici pro nici contra.fiecare face ce vrea.

| cristi11cristian explică:

Dar daca ar fi bi-sexuali? si ati afla de ex : oricine poate fi bi-sexual, chiar si partenerul sau partenera, si la un moment dat unul dintre acestia ar afla,,, cum ai reactiona?!?

| Bunny a răspuns:

Pro.Fiecare are dreptul sa aleaga ce face cu viata lui.Nu putem sa alegem noi in locul altcuiva ce sa faca sau ce sa nu.Fiecare are viata personala si ramane personala.Cu ce ne incurca? Acea relatie ramane intre acele 2 persoane.Pana si cele mai celebre persoane sunt gay/lesbi sau cel putin bisexuale.Nu cred ca sexulitatea e o problema. Daca ar fi vorba de interzis ceva, ar trebui sa incepem cu prostia(care, zic eu, ar fi o prioritate). Dar la asta nu se gandeste nimeni nu?laughing

| Nov a răspuns:

Sex cu 2 lesbienee. egal : laba cu public laughing)

| Denii_9937 a răspuns:

Pro...fiecare face ce vrea

| pinkrulz1994 a răspuns:

Da sunt de acord... dar nu sa se apuce sa se linga prin oras sau din alea pentru ca :1. e impotriva legilor naturii
2.copiii le-ar/i-ar putea vedea si totusi...nu o devenit lumea youporn
3. E GRETOS sa vezi doi barbati sau doua femei lingandu-se prin oras...totusibig grin

| RainDrop a răspuns:

Nu sunt homosexual, dar sunt de acord, ce poate fi rau?! Au fost multe persoane cu aceasta orientare!

| insanelove a răspuns:

Sunt pro pentru ca fiecare are dreptul sa aleaga ceea ce isi doreste nimeni nu e in masura sa critice daca noi nu facem pasul asta sa nu mai criticam felul fiecaruia de a fi gay sau lesbiene cine ar face asta si ei sunt tot oameni cu diferite preferinte sexuale... sincer pentru fiecare exista o persoana iubita ce crezi nu e adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@kongeriket dar tu ce fel de toleranta ai ca te iei de femeia asta? esti un scapat din mainile parintilor de asta si sari ca ars cand o vorba inteleapta te contraataca, nu o vei dori sa o primesti pentru ca tu nu esti invatat cu ce e bine, ti se par dubioase trebuie astea, esti un zero barat al societatii! parsivule jet, n-ai rusine, insulti gratuit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kongeriket a răspuns:
Anonimule, dacă tu ai avea bun simţ, ţi-ai asuma o identitate şi m-ai înjura punctual nu aşa în stil demagogic.
O dai cu de astea? JET mah... esti un pulifrici, zero barat, al societatii ( de-al de tine e plina tara )
Stiu ca te doare adevarul, dar lasa'l asa cum iti bate obrazul ca ti'l bate bine! ( mai citeste mesajul la prima si intreaba'te de ce toata lumea iti spune ca nu esti educat? ) sigur un raspuns exista in toate astea, si acela ca esti scapat de sub moralitate, principii... habar nu stii ce-s alea, decat cand consideri ca unul iti pupa infecta logica de doi rahati ( esti ilogic rau )