| xRaffy a întrebat:

Te poți îndrăgosti de la prima întâlnire chiar dacă nu cunoști foarte bine acea persoana?

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Desigur.

| Catrice a răspuns:

S-a inventat dragostea la prima vedere...

| Frank51 a răspuns:

Da, se numeste fraier acel om. happy

| CodrutElian1990 a răspuns:

Da, poti sa intri in prima etapa a dragostei: atractia fizica foarte puternica.
Cercetatorii fenomenului dragostei au ajuns ca aceasta are trei etape:
1. Atractia fizica puternic. Acesta poate sa lipseasca.
2. Iubirea, care la inceput arde ca o valvataie si se potoleste pe parcursul timpului.
3. Respectul intre parteneri. Aceasta etapa se manifesta de regula in familie, dupa ce focul iubirii s-a potolit si ajungi la carbuni incinsi care cu timpul se pot stinge.
Si aceasta etapa poate sa lipseasca.

| Nemessys a răspuns:

Te indragostesti doar de fizicul ei, vocea, sau de prima impresie pe care ti-o ofera, dar clar nu de persoana in sine.

Chestia asta de cele mai multe ori se intampla la persoanele singuratice care duc lipsa de afectiune sau de compania unei persoane sau care vor neaparat o relatie.

| DonEduardo a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă dau frâu imaginației da. Mă pot îndrăgosti in mai puțin 2-3 ori când văd persoana aia. Numai că trebuie să fie buna femeia, nu numai ca fizic, dar trebuie să știe bine să-mi intre în minte și să mă seducă persoana ei.
As zice că probabil una dintr-o 1000. Poate sa facă asta.

| tzionut a răspuns:

Eu nu cred, dar nu stiu ce simti tu. fiecare este suma experientelor sale.

| Horus35 a răspuns:

Da. E poate cel mai sincer și frumos mod.