| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai a inceput sc. eu sunt boboaca intr-un liceu el in alt liceu.
ne-am cuboscut la green fest printr-un prieten comun.am facut schimb de id-uri...cateva zile nu n-eam mai vb dar dupa ce a inceput sc m-am dus la el la liceu (acolo am fostii colegi intratii)eu il salutam si el ma lua imbrate si ma imbratisa...
intr-o zi m-a chemat in parcu iore ar nu eram in bucuresti si i-am sp alta data.
intr-o zi pe mass l-am intrebat daca are prietena si el imi raspunde ca daca am fi impreuna m-ar insela pentru ca el cum vede o fata care ii place o saruta. dar eu nu apuc sa ii sp ca eu gluma si ca sunt cu cineva (chiar eram dar m-am despartit de freo 3 saptamana de el) el incepe sa rada eu radeam si am devenit intr-un fel prieteni vb despre ce facem la scoala in fiecare seara... dra mie imi place de el si mai duc la liceu lui cu pretescu cami vizitez fostii colegi dar eu abia astept sa ma imbratiseze
ce sa cred sau ce sa fac ca sa fiu cu el
plizzzzzzzzz ajutor

6 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Bobocel ai rabdare ca, viata inca pentru tine este doar la inceput. Nu te incarca cu lucruri care ar putea sa te lase cu un gust amar, chiar acum cand pornesti la drum, cum se zice.
Ti-a spus ca el este mereu interesat de cate o fata, asa ca ai face bine sa-l crezi, pentru ca atunci cand ati fi impreuna, te-ar insela si ti-ar cadea foarte rau. El este un tip, care se crede irezistibil si mai crede ca, are dreptul sa alerge, ca un "fluturas", din floare in floare. In opinia mea nu "fugi" dupa el pentru ca nu este cazul, poti mai mult, sa fii cu un baiat care te place numai pe tine si care sa-ti fie credincios si de ce sa-ti complici singura existenta. Sunteti la inceput de an, ai si tu colegi noi in clasa, ori in clasele paralele de la liceul tau de ce sa te duci la liceul la care invata el, pentru ca se va lauda ca tu umbi "moarta"dupa el si te-ar pune intr-o lumina proasta. Tu ai acum alte prioritati, sa inveti, sa te familiarizezi cu liceul si cu timpul vei avea parte si de dragoste, dar mi se pare ca inca este prea devreme pentru tine.
Sa cresti mare, sa fii sanatoasa si sa ajungi sa fii fericita cu cineva care sa te merite.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Mai intai invata sa scriiwinking de abia asteptii sa te imbratisezelaughing vezi ca poate de abia asteapta el sa prinda ocazia sa te...

| LuS[z] a răspuns:

Nu te supara dar din ce zici tu nu prea e genul care sa fie doar cu o fata asa ca(ar fi mai bine sa il uiti) daca vrei sa il imparti sau sa fii pe locul doi...ai putea sa ii spui direct ca il placi sau invita-l in oras si incearca sa te apropii de el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Boboacă? Cum mama naibii ai intrat la liceu? N-ar fi trebuit să pici la lb. română?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Saruta-l.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai duc la liceu lui cu pretescu cami vizitez fostii colegi

>> LOL "pretescu". fat`o.esti emotionata?happy

da`i pce ca nu`i de tine.winking mai intai invata sa scrii si apoi ocupa`te si de alte treburi happy