| bobo_9777 a întrebat:

TOcmai cel mai bun prieten al meu care stia de cine imi place (nimeni nu prea mai stia) i-a zis acelei fete sentimentele mele si apoi mi-a trimis disctuia lor si din cate am inteles nu ma place acea persoana si eu nu stiu ce a mai fac va rooog ajutati-ma cu ceva sfaturi a da acea persoana e si colega de clasa cu mine.

Răspuns Câştigător
| yuli10 a răspuns:

In primul rand, ar putea sa te placa dar nu a vrut sa i-o recunoasca prietenului tau pentru ca poate s-a gandit ca face misto de ea sau pur si simplu ca stia ca ti-ar spune imediat tot ce a zis.
ai grija cu prietenii, ca adesea si ei tanjesc dupa fata pe care o doresti doar pentru ca ii starnesti povestindu-le.
cel mai bine ar fi sa vorbesti tu personal cu ea, si nu pe mess, mai ales ca zici ca sunteti colegi de clasa.
mi-ar fi fost mai usor sa te sfatuiesc daca mentionai si varsta pe care o aveti. dar in fine, ideea e ca e bine sa afli personal ce simte ea pentru tine si nu o presa.

9 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Complicat...pentru ca sunteti si colegi de clasa si va vedeti zilnic. Cauta si tu la alte clase, daca nu te place, cu forta nu se poate, cauta una care sa te placa. E o proba de barbatie sa accepti situatii ca asta, gandeste ca un barbat nu ca un pusti speriat ca nu l-a placut o colega... oricum e nasol sa fie colega de clasa, daca va certati dupa aia era si mai greu. Daca afla lumea, asta e, tu o placi, ea nu e interesata, sanatate, sunt destule fete in scoala si nu o fi doar una dragutawinking

| CevaNormal a răspuns:

Trebuie sa iai actiunea in mainile tale, invit-o undeva in oras la un suc, apoi o primblare prin parc, fa-o sa se simta bina in compania ta, ca cine stie poate ea si-a dat seama ca prietenul tau iti va da discutia si a spus-o special ca sa,, nu-ti creasca urechile'' laughing, dar actioneaza singur, du-te si invit-o la un suc, o primblare prin parc, fa-o sa se simta bine in compania ta, nu o lua asa de direct si rapid, intelege care e situatia, bafta.winking

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Frumos gest din partea prietenului tau si aceea fata daca a dat de inteles ca nu te place asta e ce vrei sa plangilaughing las ca mai sunt fetewinking dar ca sa te convingi incearca tu de exemplu sa o inviti la un sucbatting eyelashes sukkes

| oz a răspuns:

Vorbesti cu prietenul tau sa spuna ca ai glumit... iar tu sa te faci ca "nu stii" ce i-a spus ei. happy

| Gabry a răspuns:

Asta e daca nu te place, nu poti forta sentimentele! Daca vei insista va fi mai rau.Incearca doar sa-i arati ca o respecti si sa fi politicos, altceva nu cred ca ai putea face!
Viata merge inainte, nimeni nu e obligat sa te iubeasca.Va fi o fata si pentru tine!
Cat despre prietenul acela, daca iti este prieten, cum a putut sa-ti dezvaluie sentimentele?!

| smileyface_4718 a răspuns:

Nu dispera! Unele fete sunt mai timide. Poate se enumara si ea printe aceste fete, si nu isi expune sentimentele in fata oricui. Cel putin eu nu as face asta. Adica ma priveste doar pe mine si pe "X" este strict problema noastra.

Apoi daca iese ceva, de ce sa nu stie si colegii/prietenii?batting eyelashes

| sckorpion a răspuns:

Vai bobo suntem in aceeasi situatie sad. Intr-un fel... In cazul meu e mai rau... fata respectiva a inteles total gresit, acum ma uraste. Crede ca e ultima care a aflat ca o plac, desi nu mai stia nimeni infara de acel prieten. sad Nu ma lasa sa vorbesc cu ea sa ii spun ce s-a intamplat. Preferam sa stiu ca nu ma place. Zi mersi ca e asa nu e mai rau laughing. Eu de 2 zile sunt intors pe dos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. frumos gest... flitreaza cu ea. iar daca ea te respinge e clar ca nu te place. daca aproba j te accepta... e mai mult ca sigur ca si ea te placewinking hai succesbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai vorbi cu ei doi
si nu ii baga in seama